Strona głównaWiadomościRozrywkaUncharted: Filmowa adaptacja gry startuje od zera z nowym scenariuszem i reżyserem

Uncharted: Filmowa adaptacja gry startuje od zera z nowym scenariuszem i reżyserem

Prace nad filmową adaptacją Uncharted nie idą zgodnie z planem. Zarówno nazwiska na krześle reżysera oraz scenarzysty zmieniały się już kilkukrotnie i nikt nie może zagrzać tam długo miejsca. Teraz Sony ogłosiło, że właśnie podpisało kontrakt reżyserski z Danem Trachtenbergiem, który będzie pracował nad filmem. Co więcej scenariusz filmu został napisany całkowicie od nowa, a autorami nowej wersji są Jonathan Rosenbarg i Mark Walker.

Niestety na chwilę obecną Sony nie zdradza żadnych szczegółów fabuły nowego scenariusza. Ogólnie wiadomo, tyle że film będzie opowiadał o losach młodego Nathana Drake’a, który poznaje Victora Sullivana znanego w grach, jako Sully. Filmowa adaptacja nie będzie, zatem związana z żadną z gier.

Zobacz: Sony tworzy “kontynuację filmowej opowieści”. Czy to Uncharted 5?

Poprzedni scenarzysta Carnahan twierdził, że jego scenariusz do Uncharted był chwalony przez kierownictwo Sony jednak nie spodobał się ówczesnej reżyser Amy Hennig i odtwórcy roli Drake Nolanowi Northowi. Jednak Neil Druckmann z Naughty Dog powiedział, że nikt ze studia nie widział scenariusza i chciałby, żeby Carnahan przestał mówić, że ma wsparcie studia.

Jednocześnie Druckmann jest bardzo zadowolony z faktu, że nowym reżyserem filmu został Trachtenberg.

Zdjęcia do filmu powinny rozpocząć się w tym roku, chociaż nie ma na to jeszcze oficjalnego potwierdzenia. Jeżeli tak się stanie wkrótce poznamy całą obsadę filmu. Miejmy nadzieję, że Trachtenberg jest już ostatnim reżyserem, czterech poprzednich nie dało rady. Poprzednio pracował nad 10 Cloverfield Lane oraz jednym z epizodów Black Mirror o grach komputerowych, wyreżyserował także krótki film na podstawie gry Portal.

Lubicie filmy na podstawie gier komputerowych? Dajcie znać w komentarzu. Nie bierzmy pod uwagę twórczości Uwe Bolla, o którym niechcący właśnie sobie przypomniałem. A już udało mi się wyprzeć jego filmy ze świadomości…

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię