Strona głównaWiadomościHardwareUżytkownik Reddita dostał za darmo serwer z 262 TB przestrzeni dysków

Użytkownik Reddita dostał za darmo serwer z 262 TB przestrzeni dysków

Jeden z użytkowników serwisu Reddit pochwalił się prezentem jaki otrzymał. Serwer używany wcześniej przez Netflix zawierał Intel Xeon, 64 GB DDR3 oraz 262 TB pamięci na dyskach.

Osoba kryjąca się pod pseudonimem PoisonWaffle3 pracuje do dostawcy usług internetowych, który pozbywał się jednego ze starych serwerów Netflixa. Wewnątrz serwera znalazła się płyta główna SuperMicro, pojedynczy procesor Intel Xeon E5 2650 v2, 64 GB pamięci DDR3 i karta Ethernet 10GbE. Do tego 36 dysków twardych 7,2 TB 7200 obr./min i 6 dysków SSD Micron o pojemności 500 GB, co daje łącznie 262 TB pamięci.

Dave Temkin, były wiceprezes Netfliksa ds. infrastruktury systemów sieciowych skomentował sytuację dla serwisu Motherboard

To po prostu pudełko Intel FreeBSD. Mamy również Linuksa działającego na niektórych generacjach tego komputera. do karty sieciowej i niewiele więcej. Procesor wystarczy, aby wspierać tę misję. Ma niestandardową kartę sieciową, ale w rzeczywistości nie jest to nic szalonego.

PoisonWaffle3 wymienił kilka wentylatorów oraz jedną z kości pamięci i zbudował sobie NAS. Możemy tylko podejrzewać, że dyski serwera, zwłaszcza SSD są już blisko granicy maksymalnego cyklu odczytu/zapisu. Ale jak to mówią za darmo to i ocet słodki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię