Strona głównaWiadomościUżytkownik Reddita znalazł płytę z kodem źródłowym StarCrafta. Oddał ją Blizzardowi

Użytkownik Reddita znalazł płytę z kodem źródłowym StarCrafta. Oddał ją Blizzardowi

Historia wydaje się nieco nieprawdopodobna, ale jest jak najbardziej prawdziwa. Jeden z użytkowników Reddita trafił na płytę z kodem źródłowym gry StarCraft. Postanowił zwrócić ją Blizzardowi i okazało się to bardzo opłacalnym ruchem.

Użytkownik Reddita o nazwie Khemist49 kupił na eBayu zestaw, w którym miało znajdować się mnóstwo gier i gadżetów związanych z Blizzardem. Niespodziewanie w pudełku znajdowała się również złota płyta CD z kodem źródłowym gry StarCraft. Jak łatwo się domyśleć, tego typu souvenir jest dość sporo warty. Jednak Khamist49 uznał, że uczciwie byłoby płytę oddać prawowitemu właścicielowi, więc skontaktował się z Blizzardem.

W trakcie rozmowy z jednym z pracowników, Khamist49 dowiedział się, że płyta powstała w 1998 roku i w pewnym momencie została skradziona. Firma oczywiście była bardzo wdzięczna, że użytkownik zamierza ją zwrócić, czemu dała wyraz w licznych upominkach. Na początek Khamist49 otrzymał za darmo grę Overwatch oraz 250 dolarów do wykorzystania w sklepie Blizzarda. Następnie obiecano mu pokrycie kosztów wyjazdu na najbliższy BlizzCon, gdzie będzie mógł wziąć udział w kolacji z przedstawicielami firmy. Pod koniec rozmowy pracownik dodał jeszcze, że Khamist49 powinien spodziewać się jeszcze paczki.

Paczka rzeczywiście przyszła i znajdowało się w niej sporo gadżetów. Przede wszystkim uczciwy użytkownik Reddita otrzymał cały zestaw sprzętów sygnowanych logiem Overwatch – klawiaturę, myszkę, podkładkę oraz słuchawki. Do tego doszedł otwieracz do butelek Diablo III, Sketchbook Diablo III w twardej oprawie, a także maskotki związane z grami Blizzarda. Nie ma co się oszukiwać, pewnie Khemist49 mógłby sprzedać płytę za kwotę większą niż wartość wszystkich tych gadżetów, ale pewnych rzeczy po prostu nie da się kupić.

Źródło: Reddit

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię