Strona głównaWiadomościHardwareUżytkownik Youtube zmodyfikował GeForce RTX 2070 instalując na niej 16 GB GDDR6

Użytkownik Youtube zmodyfikował GeForce RTX 2070 instalując na niej 16 GB GDDR6

NVIDIA GeFoerce RTX 2070, na rynku jest już dostępna od dwóch lat, ale nawet jej odświeżona wersja nie poprawiła jednego problemu. Karta nadal wyposażona jest w 8 GB pamięci GDDR6.

Nawet najnowsza wersja GeForce RTX 3070, nadal korzysta z 8 GB GDDR6. Pewien Youtuber postanowił to zmienić i na warsztat wziął GeForce RTX 2070 i postanowił przelutować układ pamięci tej karty. Wymieniając 8 GB na 16 GB.

Przeszukując internet udało mu się znaleźć diagramy PCB dla GeForce RTX 2080, na których zostały naniesione poprawki, co należy zrobić, żeby móc zainstalować 16 GB GDDR6. Oczywiście płytka PCB PG180 nie jest identyczne z PG160 zastosowanej w RTX 2070, ale pozwoliło to na zdobycie potrzebnej wiedzy do zmodyfikowania karty graficznej.

Vikowi udało się zdemontować oryginalne moduły Microna i przystąpił to lutowania 16 GB od Samsunga. Okazało się, że sama procedura była wyjątkowo nie skomplikowana, wystarczyło przelutować moduły pamięci, oraz wymienić kilka rezystorów. Normalnie taka modyfikacja nie miałaby możliwości powodzenia, ale model, jakim dysponował Vik, przyjął tę zmianę bez większych problemów.

Operacja się udała, pacjent przeżył (prawie)

Po udanym zwiększeniu pamięci VRAM przyszła pora na testy. Niestety tutaj pojawiły się problemy. Karta jest poprawnie wykrywana w systemie operacyjnym i przez programy do diagnostyki. Ale okazało się, że niestety nie pracuje stabilnie. W FurMarku karta uruchamia się na chwilę i następuje zawieszenie się programu.

Lepiej przedstawia się sytuacja w 3DMark Time Spy, zmodyfikowana karta graficzna przechodzi przez cały test, ale jej wynik jest daleki od oryginalnej karty. Ponieważ końcowy rezultat to zaledwie 6176 pkt, średnio karty graficzne z układem GeForce RTX 2070 uzyskują wynik 9107 pkt.

Całość możemy podsumować w następujących słowach. Zwiększenie pamięci się udało, ale niestety nie udało się zachować stabilności pracy układu graficznego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceVIK-on

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię