Strona głównaWiadomościUżywasz obcego coolera z procesorem AMD? Gwarancja nie obowiązuje

Używasz obcego coolera z procesorem AMD? Gwarancja nie obowiązuje

Użytkownicy procesorów AMD mogą przeżyć pewne nieprzyjemności po odesłaniu zakupionych układów na gwarancji. Okazuje się, że ta nie obowiązuje, jeśli korzysta się z innego coolera niż ten, który jest dostarczany razem z CPU.

Skąd takie informacje? Pochodzą one bezpośrednio z oficjalnej strony internetowej AMD. W dziale FAQ pojawiło się pytanie: „Czy gwarancja na mój procesor AMD w pudełku (PIB) będzie ważna jeśli użyję innego radiatora/wentylatora (HSF) niż ten dostarczony w pudełku?”. Odpowiedź jest dość zaskakująca:

– Nie. Ograniczona gwarancja będzie nieważna jeśli procesor AMD, objęty tą ograniczoną gwarancją, będzie używany z innym radiatorem/wentylatorem niż ten dołączony w opakowaniu (PIB).

To zaskakujące stanowisko. AMD od zawsze słynęło z otwartej postawy. Sami wielokrotnie wspominali o możliwości overclockingu swoich układów, a do tego potrzeba nieco skuteczniejszego chłodzenia. Nie wiadomo, kiedy dokładnie informacja pojawiła się na stronie internetowej firmy. Możliwe, że jest tam już od wielu lat, ale w odpowiedzi nie ma wyszczególnionych konkretnych generacji CPU, więc należy ją traktować jako cały czas obowiązującą.

Inną sprawą jest to, jak AMD zamierza sprawdzać czy dany procesor był używanych z ich coolerem czy jakimś innym. Wydaje się to niemożliwe, więc w gruncie rzeczy użytkownicy procesorów Ryzen, FX, Phenom czy też Athlon nie mają powodów do większych obaw. Podejrzewam też, że zapis wkrótce zniknie ze strony AMD.

Źródło: Guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię