Strona głównaPoradnikiGryValorant - Co nowego wprowadza do gry Akt 2?

Valorant – Co nowego wprowadza do gry Akt 2?

W jedno miejsce zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące kolejnej aktualizacji. Oto wszystko, co powinniście wiedzieć o Valorant: Akt 2. 

Długo wyczekiwany debiut Killjoy

Najgłośniejszym tematem drugiego aktu Valoranta jest oczywiście nowa agentka. Dwa miesiące po premierze, kiedy gra została już wzbogacona o dodatkową mapę, przyszedł czas na kolejną postać. Jak to zwykle bywa w przypadku nowych pomysłów, Killjoy spotkała się ze sporą falą krytyki.

Zawdzięcza to przede wszystkim swoim ofensywnym umiejętnościom. Najczęściej poruszanymi w kontekście nowej agentki skillami są wieżyczka oraz Nanorój, coś w rodzaju ręcznie uruchamianego granatu Molotova. Możliwość stworzenia kolejnego źródła obrażeń w postaci rozstawianego turreta na wielu bombside’ach pozwoli na znacznie łatwiejszą obronę. Nanorój sprawdzi się z kolei doskonale podczas ochrony podłożonego Spike’a.

Blokada, ult Killjoy, spowalniająca graczy i uniemożliwiająca im używanie broni przez 8 sekund, również ułatwi sytuację post-plant. Ostatnią umiejętnością bohaterki jest Bot alarmowy. Po złapaniu przeciwnika dwukrotnie zwiększy przyjmowane przez rywala obrażenia.

Nowy Battle Pass

Podobnie jak w poprzednim, pierwszym akcie, po wejściu aktualizacji pojawi się również kolejna przepustka sezonowa. Kosztować będzie 1000 Valorant Points i sądząc po zaprezentowanej niedawno przez Riot Games zawartości, każdy znajdzie coś dla siebie.

Wewnątrz nowego Battle Passa znajdą się trzy różne kolekcje – Red Alert, POLYfox oraz Hivemind. Ponadto, oprócz skórek do swoich ulubionych broni, na niektórych tierach odblokujecie naklejki oraz Radianite Points. Możecie więc jednocześnie zdobyć nowe przedmioty kosmetyczne i ulepszyć te, których używacie najczęściej.

Razem z drugim aktem w sklepie pojawi się nowa seria skinów, kolorowe Glitchpopy. W opublikowanej niedawno przez twórców reklamie dominują neony, jaskrawe kolory oraz dziwne zwierzęta. Same skiny na pewno zyskają sobie wielu fanów.

Deathmatch

Wielki powrót deathmatcha wreszcie nastąpił. Dla wielu fanów gry przyzwyczajonych do rozwiązań z Counter Strike’a, będzie to bardzo przyjemny dodatek. Już 5 sierpnia do Valoranta trafi klasyczny DM.

Lobby będą składać się z dziesięciu, wyposażonych w pancerz graczy. Każdy będzie mógł kupić dowolną broń, a po śmierci wróci na mapę po trzech sekundach. Co najważniejsze, podczas deathmatchu zabraknie jakichkolwiek umiejętności. Chodzi więc wyłącznie o umiejętności mechaniczne.

Data i godzina premiery Aktu 2

Akt 2 Valoranta zadebiutuje już w środę, 5 sierpnia. Na godzinę 4:00 polskiego czasu została zaplanowana przerwa techniczna. W tym czasie gra nie będzie dostępna, a twórcy będą mieli czas na zaimplementowanie nowej aktualizacji i przygotowanie serwerów do oficjalnej premiery. Według aktualnych informacji przerwa ma potrwać ok. 4 godzin.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Akt 2 ujrzy światło dzienne już o 8:00. Na wszelki wypadek warto jednak śledzić Twittera Valoranta, żeby być na bieżąco z ewentualnymi opóźnieniami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię