Advertisement
Strona głównaWiadomościAkcesoriaValorant na konsole? Riot Games pracuje nad prototypami

Valorant na konsole? Riot Games pracuje nad prototypami

Na początku tygodnia oficjalnie zadebiutowała gra Valorant. Póki co taktyczna strzelanka Riot Games dostępna jest jedynie na PC-tach. Okazuje się jednak, że powstają prototypowe wersje na konsole, co nie oznacza, że kiedykolwiek ujrzą one światło dzienne.

Niektórzy gracze dziwią się, że gra Valorant w dniu premiery dostępna jest tylko i wyłącznie na PC-tach. W końcu konsole to ogromny rynek. Owszem, Counter-Strike’a nie uświadczymy na PlayStation 4 czy tym bardziej Nintendo Switch, ale już w Overwatcha bez problemu zagramy na tych konsolach i dodatkowo jeszcze Xbox One. Czemu w takim razie Valorant nie może pójść tą drogą?

Valorant na konsole?

Okazuje się, że to nie do końca tak. Riot Games przygotowuje nawet prototypy wersji na konsole, ale firma nie jest do końca przekonana czy to będzie działać tak, jak powinno.

– Aktualnie nad tym pracujemy, ale jest sposób grania w grę i sposób jej doświadczania i nie jesteśmy do końca przekonani, że to zadziała w przypadku konsol. Jeśli stwierdzimy, że jesteśmy w stanie zapewnić na konsolach to samo doświadczenie, to na pewno to zrobimy, ale chcemy, żeby Valorant polegał na określonym sposobie grania i określonym doświadczeniu. Nie mówię nie, ale to zdecydowanie nie jest teraz najważniejsze. Jeśli to zrobimy, to dopiero za jakiś czas – powiedziała Anna Donlon, producent wykonawczy Valorant.

Taka odpowiedź nie powinna dziwić. W końcu Valorant, bardziej niż wspominany Overtwach, opiera się na umiejętności strzelania. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić kontrolowanie rozrzutu broni za pomocą kontrolera do PlayStation 4 czy Xbox One, nie wspominając już o bardzo precyzyjnym celowaniu. Wiem, że sporo graczy potrafi to robić w Call of Duty czy Battlefield, ale Valorant to trochę inny rodzaj gry i trochę inne strzelanie.

Jest też możliwość, że Riot Games nie chce wypuszczać Valoranta na konsole w momencie, w którym za rogiem są już urządzenia nowej generacji. Być może strzelanka trafi dopiero na PlayStation 5 i Xbox Series X, które oferują dużo więcej mocy obliczeniowej. Czas pokaże. Póki co grą mogą się cieszyć tylko użytkownicy PC-tów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię