Advertisement
Strona głównaKonsoleCFO Microsoftu zdradziła datę premiery Xbox Series X

CFO Microsoftu zdradziła datę premiery Xbox Series X

W trakcie konferencji telefonicznej CFO Microsoftu (dyrektor finansowy) niespodziewanie udzieliła odpowiedzi na pytanie o datę premiery konsoli Xbox Series X. Tym samym dowiedzieliśmy się, że urządzenie trafi na sklepowe półki w listopadzie tego roku.

O konsolach nowej generacji wiemy już naprawdę sporo. Jednak wciąż pozostaje kilka kwestii, które owiane są mgłą tajemnicy. Chociaż od premiery dzielą nas prawdopodobnie 3-4 miesiące, to ani Sony, ani Microsoft nie ujawniły oficjalnej daty premiery, nie wspominając już o cenach PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Te prawdopodobnie poznamy na oficjalnych wydarzeniach, organizowanych przez amerykańską i japońską firmę. Tak przynajmniej powinno być, bo dyrektor finansowa Microsoftu właśnie puściła parę. Prawdopodobnie przedwcześnie.

Xbox Series X SoC

Xbox Series X – premiera w listopadzie potwierdzona

W trakcie telefonicznej konferencji z Amy Hood – dyrektor finansową Microsoftu – padło pytanie o premierę konsoli Xbox Series X. Dokładniej rzecz biorąc, Dina Bass z Bloomberga zapytała przedstawicielkę amerykańskiej korporacji czy premiera nowej konsoli nadal planowana jest na listopadowe święta. W odpowiedzi usłyszała bardzo krótkie, ale treściwe „tak”. Nie ma tutaj mowy o pomyłce. W pytaniu wyraźnie padło pytanie o nową konsolę i listopadowe święta (w tym czasie w USA odbywa się Święto Dziękczynienia). Zatem mamy już pewność, że nowy Xbox pojawi się na sklepowych półkach w przedostatnim miesiącu 2020 roku.

Według ostatnich plotek Microsoft chce, aby konsola zadebiutowała w piątek. Nie ma w tym nic dziwnego. Dzięki temu gracze będą mieli cały weekend, aby nacieszyć się nowym urządzeniem i zapoznać z pierwszymi grami. W planach był 6, 13 lub 20 listopada. Podobno najbardziej prawdopodobny jest ten środkowy termin. Nie ma w tym żadnego zaskoczenia. Na 99,9% byliśmy pewni, że konsole nowej generacji, w tym Xbox Series X, zadebiutują właśnie w listopadzie. Tak było w przypadku poprzednich generacji, więc nie ma sensu tego zmieniać. To zresztą najlepszych okres sprzedażowy (przed Świętami Bożego Narodzenia).

Być może więcej szczegółów poznamy już dzisiaj, w trakcie Xbox Games Showcase. O godzinie 18:00 czasu polskiego Microsoft zaprezentuje gry na nową konsolę, które tworzone są przez wewnętrzne studia amerykańskiej korporacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię