Strona głównaKonsoleValve nie znalazło gry, której nie obsłuży Steam Deck

Valve nie znalazło gry, której nie obsłuży Steam Deck

Twórcy przenośnej konsoli Steam Deck twierdzą, że obecnie nie znaleźli gry, z którą ich urządzenie sobie nie poradzi. Dotyczy to również gier wydanych w 2021 roku.

W nowym materiale IGN, Valve opowiedziało nieco więcej na temat możliwości technicznych Steam Decka i napędzającym go procesorze AMD. Przedstawiciele firmy twierdzą, że urządzenie bez problemu radzi sobie także z grami wydanych w drugiej połowie tego roku.

Zobacz: Sony chce by obserwatorzy gier decydowali o banach. I będzie pobierać za to pieniądze

O urządzeniu opowiadał Pierre-Loup Griffais z Valve.

Przez ostatnie kilka lat przyglądaliśmy się różnym grom w naszym katalogu, ale prawdziwym testem były dla nas gry, które pojawiły się w zeszłym roku. Te po prostu nie działały zbyt dobrze na poprzednich prototypach urządzenia. Po raz pierwszy osiągnęliśmy poziom wydajności wymagany do bezproblemowego uruchamiania najnowszej generacji gier. Wszystkie gry, w które chcieliśmy grać, to naprawdę cała biblioteka Steam. Nie znaleźliśmy dosłownie nic z czym Steam Deck by sobie nie poradził.

Griffais powiedział, że obecne trendy w grach na PC, które preferują wysoką wydajność i wysokie rozdzielczości, pomagają Steam Deckowi, ponieważ oznacza to, że gry będą łatwo skalować się do niższej rozdzielczości 800p i działać z częstotliwością co najmniej 30 Hz.

Valve powtórzyło, że używa zupełnie nowego procesora AMD i karty graficznej wraz z pamięcią RAM LPDDR5, szczególnie szybkim nowym standardem pamięci.

Inżynier sprzętu Valve Yazan Aldehayyat powiedział:

Właściwie możemy być jednym z pierwszych produktów, które zaprezentują tę technologię pamięci. To daje wiele możliwości na przyszłość, zwłaszcza, że ​​nie jesteśmy jedynymi ludźmi z tą architekturą. Każda optymalizacja, którą twórcy gier dokonają dla tej nowej architektury, przyniesie nam również korzyści.

Architektura, do której odwołuje się Alderhayyat, to Zen 2 AMD, które można znaleźć w procesorach Ryzen 3000 i RDNA 2 w kartach graficznych z serii Radeon RX 6000.

Dopiero do tej pory czuliśmy, że cały katalog Steam jest dostępny dla osób, które mają to urządzenie. Wtedy wiedzieliśmy, że mamy produkt, który zapewni nam wrażenia, których szukamy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię