Strona głównaEsportApex Legends – w profesjonalnej lidze zagrają przeciwko sobie gracze PC z...

Apex Legends – w profesjonalnej lidze zagrają przeciwko sobie gracze PC z konsolowymi ze wspomaganym celowaniem

Drugi rok ligowych rozgrywek Apex Legends zgromadzi wszystkich profesjonalnych graczy w tej samej grupie. To oznacza, że grać będą ze sobą gracze PC oraz konsolowi używający wspomagania celowania.

Electronic Arts ogłosiło dzisiaj drugi rok ligi e-sportowej Apex Legends Global Series, która będzie zawierać nowe formaty lig dla profesjonalnych graczy i amatorów. Pula nagród to 5 milionów dolarów. Najciekawszą zmianą jest jednak to, że Rok 2 wprowadzi graczy konsolowych jednak nie we własnej lidze, ale w sam środek ligi PC.

Zobacz: IEM Summer 2021 – zapowiedź!

Dodanie graczy Xbox i PlayStation sprawi, że znaczna większość graczy i fanów znajdzie się pod tym samym parasolem. Walka pomiędzy myszą i klawiaturą a kontrolerem wkrótce ma osiągnąć zupełnie nowy poziom intensywności. Aby zrekompensować szybkość i precyzję myszy gracze konsolowi będą używać wspomaganego celowania o wartości PC, które jest około 50% słabsze niż domyślne na konsoli. To pozwoli na zachowanie balansu rozgrywki. Gracze PC w razie potrzeby będą również mogli korzystać z kontrolerów.

Apex Legends

Crossplay, który pozwala graczom na PC i konsole spotykać się w grze wieloosobowej, staje się coraz bardziej powszechny i ​​popularny. Jednak nadal jest to rzadkość w profesjonalnych e-sportach, ze względu na potrzebę zrównoważonego pola gry, gdy w grę wchodzą prawdziwe pieniądze. Kiedy Call of Duty League ogłosiło, że przenosi się z konsol PlayStation 4 na PC na przykład na sezon 2021, orzekł, że gracze będą nadal ograniczeni do kontrolerów w rywalizacji – nie wolno używać myszy ani klawiatury, mimo że są na PC.

Jak to wszystko sprawdzi się w przypadku Apex Legends będziemy musieli się przekonać. Przedsezonowe kwalifikacje rozpoczynają się już we wrześniu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię