Strona głównaGryAktualnościVortex - polska Stadia działa już od dawna. Teraz zwiększa zasięg dzięki...

Vortex – polska Stadia działa już od dawna. Teraz zwiększa zasięg dzięki IBM

Jak poinformowało IBM, polska firma RemoteMyApp wybrała ich chmurę do zwiększenia zasięgu działania swojej platformy gamingowej Vortex. Platforma ta pozwala grać na dowolnym urządzeniu bez pobierania gry i spełniania wymagań sprzętowych samego tytułu, wszystkie obliczenia wykonywane są w chmurze. Jest to działające od dawna rozwiązanie jakie niedawno zaprezentowało Google.

Chmura IBM pozwoli platformie Vortex wykorzystywać swoje zasoby oraz moc obliczeniową GPU. W ramach nawiązanej współpracy IBM udostępnia swoje serwery w kilku lokalizacjach spośród 60 centrów danych rozmieszczonych na całym świecie. To sprawia, że Vortex może obsłużyć praktycznie dowolną liczbę graczy na całym świecie bez ograniczania wydajności i jakości usługi.

Zobacz: Google Stadia i Xbox Adaptive Controller połączymy w jeden zestaw

Vortex tak jak zaprezentowana przez Google Stadia wszystkie obliczenia wykonuje w chmurze, dzięki czemu możemy grać nawet na starszym sprzęcie, który nie spełniałby wymagań sprzętowych konkretnego tytułu. Obecnie w usłudze mamy możliwość grania przez 100 godzin miesięcznie w cenie 10 dolarów.

Podpisanie umowy skomentował Andreas Hestbeck, dyrektor generalny RemoteMyApp:

Gaming jest aktualnie najszybciej rozwijającym się sektorem branży rozrywkowej, a sama sprzedaż gier wideo przynosi prawie trzy razy więcej przychodów niż światowy przemysł filmów. Posiadamy użytkowników w niemal każdym miejscu na świecie, dlatego do dalszego rozwoju potrzebowaliśmy zaufanego partnera. IBM zaoferował nam ponadto możliwość korzystania z niemal nieograniczonych zasobów IBM Cloud oraz testowania i wykorzystania najnowszych funkcjonalności chmury w dowolnym dla nas czasie.

Zobacz: Google Stadia nie potrzebuje bardzo szybkiego Internetu

RemoteMyApp to polski startup ze Szczecina. Platforma Vortex działa od połowy 2017 roku i daje dostęp do ponad 100 gier. Obecnie z usługi korzysta 6 milionów graczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo fajna opcja 🙂 Szkoda tylko, że nie mają choćby tygodniowego triala. Mówię to z perspektywy osoby która działa po LTE i zazwyczaj mam ping w zakresie 60-100ms. Sporo osób online na to narzeka + nie ma opcji refundu w momencie gdy faktycznie działa to nie tak jak trzeba. Szkoda 🙁

    • jak dla mnie to cała usługa jest bardzo mało promowana w Polsce. W sumie dowiedziałem się o niej właśnie z Gamingsociety. Google robi sopry marketing wokół stadii. U nas polska usługa działa od dawana i cicho. A mogli zwojować rynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię