Strona głównaWiadomościW Extinction skażemy na wymarcie ogry i inne paskudztwa

W Extinction skażemy na wymarcie ogry i inne paskudztwa

W pierwszym kwartale 2018 będziemy mogli stanąć oko w oko z uzbrojonymi gigantami. Zaprezentowany podczas targów E3 trailer wskazuje, iż będą to spotkania emocjonujące i nie tak straszne, jak mogłoby się zdawać.

Studio Iron Galaxy nie próżnuje i zamierza zaskoczyć nas nowym action-RPG, osadzonym w świecie fantasy. Tytuł gry -Extinction – łączy się z holocaustem konkretnych przedstawicieli żyjącego gatunku. Mowa tu o ludziach broniących swoich włości przed ogromnymi ogrami.

Ów stworzeniom nie przyjdzie łatwo wyplenić człowieka, gdyż w ich szeregach znajdziemy grupę Strażników (Sentinel). Wcielając się w jednego z ostatnich Strażników będziemy starali się ochronić pobratymców przed okrucieństwem z rąk szpetnych zielonoskórych stworzeń.

Tak, jak widać na filmie udostępnionym przez twórców, czekać na nas będzie sporo walki z przeciwnikami przerastającymi głównego bohatera kilkadziesiąt razy. Aczkolwiek nie jesteśmy z góry skazani na porażkę. Zawdzięczamy to dużej swobodzie ruchu i dynamice działania. Chociaż ogry mają nad nami przewagę względem masy ciała i siły mięśni, to jednak sterowany przez nas bohater zyskuje dzięki możliwości wykorzystania architektury otoczenia. Możemy skakać po dachach, wspinać się i wykonywać w powietrzu kombinacje ataku w dosłownie kilka sekund.

Największe obawy budzi rozgrywka Extinction. W sytuacji sam na sam z przerośniętym olbrzymem najszybszą drogą do zażegnania konfliktu jest jego rozcżłonkowanie i późniejsza dekapitacja. Wygląda to nawet efektownie, ale i jednocześnie zdaje się to być całkiem proste. Wystarczy pozbawić przeciwnika zbroi i wykonać jedno precyzyjne cięcie. Jeśli gra będzie oferować jedynie tego typu rozwiązania, to po pewnym czasie może stać się to monotematyczne.

Na samym początku materiału wideo zamieszczono informację, że jest to wczesna wersja gry, więc do czasu premiery, która ma nastąpić w pierwszym kwartale 2018, wszystko może zostać jeszcze zmodyfikowane i rozszerzone o nowe pomysły. 

 

Źródło: gamezone.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię