O tym, że istnieją Mistrzostwa Polski CS-a, League of Legends i paru innych esportowych tytułów wie zapewne każdy, nawet średnio zorientowany gracz. A czy wiedzieliście, że istnieją Mistrzostwa Polski w… Lutowaniu? A w dodatku już niedługo będzie się odbywać ich 4 edycja.

Jeśli próbowaliście kiedykolwiek zmontować własny układ, albo wyleczyć Xboxa 360 ze słynnego błędu Red Ring Of Death, wiecie jak trudne jest precyzyjne lutowanie. Dlatego Mistrzostwa Polski, o których tu piszemy, to wcale nie jest błahy konkurs – na najlepszych czekają nagrody – pieniądze i elektronika. A zwycięzca będzie mógł wystartować w międzynarodowej edycji turnieju. Sponsor pokryje mu wszystkie koszty związane z wyjazdem do Monachium.

Zobacz: Nowa aktualizacja Windowsa 10 pogarsza wydajność gier

W rywalizacji mogą wziąć udział zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Podczas turnieju jury będzie szczególną uwagę zwracać na przydatność danego układu, a oprócz tego jakość montażu i sposób pracy. Te bowiem wyznaczają światowe standardy.

Zawody będą miały miejsce 10 i 11 kwietnia w Centrum Technologicznym RENEX we Włocławku. 1. dzień będzie należał do uczniów i studentów szkół technicznych, drugi – do specjalistów pracujących w branży przemysłu elektronicznego. Rejestracja powinna wystartować już wkrótce.

Zaplanowano również swego rodzaju showmatch – ubiegłoroczny Mistrz Polski, Michał Czerwiec, stanie do rywalizacji z robotem lutowniczym RECCO.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię