Strona głównaKonsoleGekon Gex powraca?

Gekon Gex powraca?

Coraz więcej postaci z klasycznych gier platformowych z lat 90’ powraca w nowych produkcjach. Wielki powrót zalicza Kangurek Kao. Czy dołączy do niego Gekon Gex?

Gex to gra wydana w 1995 roku na PlayStation, Segę Saturn oraz 3DO. Jest to także jeden z przedstawicieli zwierzęcych bohaterów platformówek masowo wydawanych w latach 90’. Co ciekawe, Gex nie wyróżniał się jakoś specjalnie spośród całej tej zgrai, jednak okazał się na tyle lubiany, że doczekał się kilku sequeli.

Zobacz: nDreams będzie tworzyć gry na PSVR 2

Łączna sprzedaż wszystkich gier z Gexem wynosiła około 15 milionów sztuk. Wielu graczy swoje PS1 kojarzy głównie z sympatycznym gekonem. Jak donosi serwis Kotaku fani mogą teraz grać w nową grę Gex, no może nie do końca, nową i nie koniecznie Gex jest bohaterem, tylko jego syn.

A konkretnie Gex Jr., który jest główną postacią niedokończonego i niewydanego spin-offu głównej serii. Prototyp datowany jest na 25 stycznia 2001, czyli dwa lata po wydaniu Gex 3: Deep Cover Gecko na PS, Game Boy Color i Nintendo 64. Gra jest dostępna do pobrania TUTAJ. Dostępny jest tylko jeden poziom, jednak widać, że jest to wczesny projekt gry, bo brakuje nawet HUDa.

Obecnie marka Gex jest własnością Square Enix, który przejął Crystal Dynamic wraz z zakupem Edios Interactive w 2009 roku. I wygląda na to, że może powrócić do żywych. W grudniu zeszłego roku firma zarejestrowała Gex jako znak towarowy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię