Strona głównaWiadomościRozrywkaPowstaje serial Warhammer 40k o inkwizytorze Eisenhornie

Powstaje serial Warhammer 40k o inkwizytorze Eisenhornie

Warhammer 40k to ogromne uniwersum, w ramach którego powstało mnóstwo gier komputerowych i konsolowych, planszowych, RPG czy też książek. Teraz do tego grona dołączy się serial, który ma opowiadać o losach inkwizytora Eisenhorna.

Powstanie serialu ogłosiła firma Games Workshop, która będzie współpracować z Big Light Productions. Za serial odpowiadać będzie Frank Spotnitz, który ma na swoim koncie między innymi bardzo udany serial „The Man in the High Castle”, a przez wiele lat był także w ekipie tworzącej Archiwum X. Na tej podstawie możemy założyć, że jest to człowiek, który zna się na swojej robocie. Spotnitz został tzw. showrunnerem serialu w uniwersum Warhammer 40k.

Zobacz: Wiedźmin – serial Netflixa prawdopodobnie podpisany na 3 sezony

A o czym będzie sam serial? Przecież uniwersum Warhammer 40k jest ogromne. Okazuje się, że będzie on opowiadał historię inkwizytora Gregora Eisenhorna, który wspólnie z niewielką grupą współpracowników walczy z heretykami, potworami i demonami, chcąc uchronić w ten sposób ludzkość przed zagładą. Historia ma być inspirowana książkami Dana Abnetta.

Zobacz: Filmowa wersja Mortal Kombat z kategorią R! A to oznacza Fatality na dużym ekranie

Na ten moment nie możemy mieć 100-procentowej pewności, że serial na pewno powstanie. Wiele takich dzieł jest kasowana przed oficjalnym debiutem. Nie wiemy też na kiedy planowana jest premiera pierwszego odcinka i jaka telewizja lub serwis streamingowy będą pokazywać przygody inkwizytora Gregora Eisenhorna.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię