Strona głównaGryAktualnościWarsztat Steam: cała nowa zawartość musi od teraz przejść przez moderację

Warsztat Steam: cała nowa zawartość musi od teraz przejść przez moderację

Nieco po cichu Valve wprowadza zmianę tego jak działać będzie warsztat Steam. Od teraz cała nowa zawartość, jak również aktualizacje do istniejącej muszą przejść proces zatwierdzenia. Mapy, broń i inne stworzone przez użytkowników materiały – wszystko podlega nowym zasadom.

W pierwszej kolejności zmiany dały się zauważyć w stosunku do stworzonej przez graczy zawartości do CS:GO. Sprawia szybko stała się tematem dyskusji na Reddicie. Nowy regulamin mówi, że użytkownicy, którzy wrzucą coś do warsztatu Steam muszą otrzymać maila z potwierdzeniem, że ich dzieło pomyślnie przeszło weryfikację. Dopiero od tego momentu dany przedmiot czy inny element zawartości będzie widoczny dla innych.

Zobacz: Wykryto groźną lukę na Steamie. Dotyczy ona 100 mln użytkowników platformy

Krótko potem plotki znalazły swoje potwierdzenie w oficjalnej informacji od działu wsparcia Steam. Zmiana dotyczy nie tylko nowej zawartości, ale także zaktualizowanych wersji tego, co już “wisi” w warsztacie. Jedynie w stosunku do starych wersji nic się nie zmienia i gracze nadal mogą ich bez problemu używać. Valve obiecuje, że cały proces nie powinien trwać dłużej niż jeden dzień.

Zobacz: Popularny emulator RetroArch trafi na Steam

Powodem zmiany podejścia do tego jak działa warsztat Steam są sytuacje, kiedy naprawdę ciekawe modyfikacje zostały szybko wypierane z głównych stron warsztatu przez reklamy darmowych skinów, udające normalny content. Nie wiadomo na ile sytuacja zmieni się po wprowadzeniu nowych zasad – bo nie pojawiły się jasne informacje na temat tego kto i w jaki sposób moderuje zawartość. Pozostaje trzymać kciuki, by cała akcja miała sens.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię