Strona głównaWiadomościHardwareWD poszerza ofertę dysków SSD serii WD Black

WD poszerza ofertę dysków SSD serii WD Black

Firma WD do swojej oferty dysków SSD dodaje trzy nowe nośniki serii WD Black, przeznaczone do komputerów PC.

Pierwszy z nich to model WD Black AN1500 NVMe SSD. Jest to nośnik SSD podłączany bezpośrednio do slotu PCIe Gen3 x8. Oferuje on wydajność na najwyższym poziomie. Jak podaje producent szybkość zapisu to 4100 MB/s, a odczytu 6500 MB/s. Nośnik ten zamknięty jest w czarnej metalowej obudowie, która służy mu za radiator, a na jej krawędzi znajduje się listwa RGB LED, która nadaje gamingowego charakteru. Pojemność tego nośnika wynosi od 1 TB do 4 TB. Nośniki dostępne są w oficjalnym sklepie WD, a ich cena rozpoczyna się od 273 Euro, za nośnik o pojemności 1 TB.

Kolejną nowością jest najszybszy dysk SSd w ofercie WD, czyli WD Black SN850. Oferowany jest on w trzech pojemnościach, począwszy od 500 GB, a kończąc na 2 TB. Nośnik ten do komunikacji wykorzystuje połączenie PCIe 4.0. Przez co jego teoretyczna szybkość odczytu wynosi 7000 MB/s, a zapisu 5200 MB/s. Nośnik ten występuje w dwóch wersjach z radiatorem lub bez. Dzięki temu nie będzie problemu z kompatybilnością z różnymi płytami głównymi, które raz mają odsłonięty slot m2, a czasem przykryty własnym radiatorem. Cena za WD Black SN850 o pojemności 500 GB wynosi 153 Euro.

Ostatnią nowością, jaką zaprezentowała firma WD. To nośnik zewnętrzny WD Black D50 Game Dock. Stacja ta poza nośnikiem SSD o pojemności 1 TB lub 2 TB oferuje jeszcze szereg nowych funkcji. Dzięki bogatemu zestawowi złącz, w tym Thunderbolt 3, Display Port 1.4, czy USB 3.2, do stacji możemy podłączyć dodatkowo dwa monitory, klawiaturę myszkę lub nawet ładować laptopa. Jedyną wadą, którą w tym momencie zauważamy to cena. Model wyposażony w nośnik SSD o pojemności 1 TB kosztuje 493 Euro.

Wszystkie trzy nowości WD serii Black, są już dostępne w ich oficjalnym sklepie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię