Strona głównaGryWedług danych Steam PCMR najczęściej wybierają pady do Xbox

Według danych Steam PCMR najczęściej wybierają pady do Xbox

Odkąd Valve wprowadziło uniwersalne wsparcie kontrolerów na platformie Steam, gracze mają możliwość mapowania funkcji dowolnego kontrolera. Funkcja ta działa w każdej grze niezależnie od tego czy tytuł natywnie obsługuje kontrolery.

Gracze mają możliwość tworzenia i udostępniania swoich ustawień, co pozwoliła Valve na monitorowanie użycia kontrolera i jego ustawień bezpośrednio na Steam. W najnowszym wpisie na blogu, Valve udostępniło kilka ciekawych danych statystycznych dotyczących używania kontrolerów.

Według nich ponad 30 milionów użytkowników platformy zarejestrowało co najmniej jeden kontroler od 2015 roku. A ponad połowa z nich ma zarejestrowanych więcej niż jeden.  Jak można było się spodziewać, największą popularnością cieszą się kontrolery do Xboxa, łącznie na Steam korzysta z nich 40 milionów graczy. Pady Microsoftu do Xbox One oraz Xbox 360 stanowią 64% wszystkich urządzeń. Co ciekawe, modeli ze starszej wersji konsoli jest ponad dwa razy więcej niż tych z Xbox One. Połowa z ich użytkowników wykorzystuje więcej niż jeden.

Na drugim miejscu uplasował się pad DualShock 4 z PS4 zgarniając 20% „udziałów”, co daje ponad 12,2 miliona sztuk przypisanych do Steam. Jest to dobry wynik biorąc pod uwagę brak natywnego wsparcia DualShocka w grach. Wsparcie danego kontrolera oznacza wyświetlanie na ekranie monitów z oznaczeniami danego kontrolera. W większości przypadków oznacza to, że po zmapowaniu przycisków z DualShocka gra nadal będzie wyświetlała komunikaty z pada do Xboxa.

Pady XBO dzięki natywnemu wsparciu w grach w zeszłym miesiącu były używane przez 20% graczy, którzy mają zarejestrowany ten model na Steam, dla pada z PS4 wskaźnik ten wynosi zaledwie 9%.

Idąc w drugą stronę Microsoft rozpoczął wsparcie dla klawiatury i myszy na Xbox One. A Wy korzystanie z padów podczas grania na PC? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię