Strona główna Wiadomości Personalizowane krzesło gamingowe na podstawie skanu tyłka gracza

Personalizowane krzesło gamingowe na podstawie skanu tyłka gracza

- Reklama -

Szwedzki producent mebli zamierza stworzyć idealne krzesło dla graczy. W tym celu łączy siły ze specjalistami od egamingu oraz producentem protez. Zaczną jednak od zeskanowania tysięcy tyłków gamerów.

Jakiś czas temu zwracaliśmy uwagę na to, jak ważna jest odpowiednia pozycja przed komputerem oraz wygodne siedzenie. Do podobnych wniosków doszła Ikea i wraz z Area Academy oraz specjalistami od sprzętu protetycznego UNYQ zamierzają stworzyć idealne krzesła, które będą otulały nasze obolałe od długiego siedzenia tyłki.

Efektem pracy jest krzesło, którego siedzisko przypomina muchę z wielkimi oczami. Według producenta produkt będzie idealnie spersonalizowany i ergonomiczny. Co takiego wyjątkowego jest w tych krzesłach? Otóż Ikea zamierza skanować w 3D tyłki swoich klientów. Na tej podstawie zostaną wydrukowane idealne „poddupniki” zapewniające idealnie dopasowane oparcie dla dolnej części pleców.

Na chwilę obecną powstał tylko prototyp, a samo krzesło nie weszło jeszcze do masowej produkcji. Nie ujawniono jeszcze gdzie będzie odbywało się skanowanie „pełnych policzków” i jak długo będzie trzeba czekać na odbiór mebla. Ikea zapowiada, że właścicielami drukowanego krzesła będziemy mogli się stać w 2020, nie podaje jednak jego ceny.

Co sądzicie o tak wyprofilowanym siedzisku? Według mnie brakuje tu jeszcze tu jeszcze oparcia i podłokietników.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceunyq
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE