Strona głównaPoradnikiGryWiedźmin 3 najlepsze mody

Wiedźmin 3 najlepsze mody

Wiedźmin 3 to jedna z gier, przy której można spędzić setki godzin nie nudząc się przy tym ani przez chwilę. Ogromny potencjał dodatkowo zwiększają fanowskie modyfikacje. Specjalnie dla Was wybraliśmy te najlepsze.

Trzecia odsłona Wiedźmina pomimo tego, że ma już kilka lat na karku nadal jest bardzo popularna. Nie ma się co dziwić, ekipa CD Projekt RED stanęła na wysokości zadania tworząc Wiedźmina 3. Jednak nie możemy zapominać również o setkach fanów, którzy przygotowują modyfikacje do tej wyjątkowej gry. Znajdziemy wśród nich zarówno drobne modyfikacje, poprawiające wygląd postaci czy grafiki, aż po takie, które całkowicie zmieniają zasady gry.

Aby nie pogubić się w ich gąszczu wybraliśmy kilka najlepszych i lekko je posegregowaliśmy. Kolejność przypadkowa.

Jak instalować mody do Wiedźmin 3?

Zacznijmy od tego w jaki sposób należy instalować modyfikacje do Wiedźmina 3. Można to robić na dwa sposoby, ręcznie lub przy pomocy Nexus Mod Managera. Pierwsza metoda jest o wiele łatwiejsza i szybsza. Natomiast druga mimo iż trochę bardziej skomplikowana, pozwala zapanować nad modyfikacjami jakie mamy zainstalowane w grze. Manager sortuje je według kategorii.

Ważne jest, aby przed instalacją jakiejkolwiek modyfikacji zrobić sobie kopie zapisów gry, ponieważ ingerencja w pliki gry może doprowadzić do ich uszkodzenia lub zablokować możliwość uruchomienia gry.

Instalacja ręczna:

W katalogu gdzie zainstalowany jest Wiedźmin 3: Dziki Gon, należy utworzyć folder o nazwie „Mods”. Modyfikacje należy wrzucać bezpośrednio do tego katalogu. Niektóre mody mają jednak specjalne wymagania co do instalacji. Należy zawsze czytać dokładny opis, który twórczy zazwyczaj dołączają do plików instalacyjnych, aby nie było problemów z jego późniejszym działaniem.

Nexus Mod Manager:

Aplikacja, która pozwala zapanować nad zainstalowanymi modami, nie tylko do Wiedźmina. Aby skorzystać z jej dobrodziejstw należy założyć darmowe konto na portalu Nexus Mods i pobrać Nexus Mod Manager. Po zakończeniu instalacji, aplikacja przeskanuje komputer i wyszuka wszystkie gry, dla których będziecie mogli zainstalować modyfikacje.

Następnie, modyfikacje do Wiedźmina i wielu innych gier, możemy pobrać z portalu Nexus Mods używając przycisku Download with Manager lub Download manually. Pierwsza opcja uruchomi aplikację NMM i pobierze pliki moda. Druga opcja będzie wymagała wskazania lokalizacji, do której plik ma zostać pobrany. Po zakończeniu pobierana należy odnaleźć ściągnięte pliki w programie Nexus Mod Manager i rozpocząć ich instalację. Po zainstalowaniu modyfikacja będzie dostępna w grze.

Wiedźmin 3 co jeszcze zainstalować przed modami?

Zanim zaczniecie instalować modyfikacje warto skorzystać z poniższych narzędzi.

Unification patch

Niektóre z modów przygotowanych przez fanów zostały stworzone dla Wiedźmina w wersji GOTY, a inne dla wersji podstawowej z dodatkami. Nie zapomnijcie zatem zainstalować Unification patch, który ujednolici obie wersje gry i umożliwi korzystanie z modów niezależnie od tego, dla której wersji gry zostały przygotowane. Bez niego, niektóre z nich nie będą działały.

Debug Console Enabler

Instalacja kilku modyfikacji może powodować że będą się one pomiędzy sobą gryzły lub wywoływały błędy w grze. Pomocna będzie wtedy konsola debugowania, która umożliwi wpisywanie poleceń zmieniających ustawienia gry, odrodzania wrogów, czy naprawiania zepsutych rzeczy.

Wiedźmin 3 mody poprawiające rozgrywkę

Fast Travel from Anywhere

Mapa w Wiedźminie 3 jest duża, a opcja szybkiej podróży dostępna jest wyłącznie pomiędzy drogowskazami. Modyfikacja Fast Travel from Anywhere umożliwia teleportowanie się w dowolne miejsce, bez konieczności korzystania z drogowskazów. Działa to podobnie jak w Skyrim. Jeżeli jednak stawiacie na powolne zwiedzanie świata gry to możecie skorzystać z modyfikacji Long Journey, która blokuje możliwość szybkiego podróżowania pomiędzy znakami. Pozostawia tylko możliwość przemieszczania się pomiędzy regionami.

All Quest Objectives on Map

Obawiasz się, że pominiesz jakieś zadanie, albo nie pamiętasz gdzie jest któryś z kupców? All Quest Objectives on Map pozwala na wyświetlanie wszystkich ikon zadań, kupców i wszelkich celów misji, dla każdego z zadań dostępnych w dzienniku. Teraz nie ma możliwości żeby coś przegapić, a gdyby znaczników okazało się za dużo, to w razie potrzeby cześć z nich można ukryć.

Wiedźmin 3 mody

Additional Stash Locations

Denerwuje Cię ciągłe bieganie do kilku skrzynek, żeby zrzucić graty, które przydadzą się później? Ten mod dodaje do gry kilka nowych skrzyń m.in. do Passiflory, Szałwi i Rozmarynku, Larvik, Corvio Bianco, Kryjówki Regisa. Przenosi skrzynię z pokoju Ciri u Barona do Kwatermistrza i z pokoju Yennefer na most wiodący do Kaer Trolde.

Friendly Meditation

Modyfikacja podnosząca nieco poprzeczkę, jeżeli chodzi o trudność gry oraz zwiększająca znaczenie medytacji. Dobry wiedźmin przez realizacją każdego zadania powinien być wypoczęty i mieć przygotowany zapas olejów i eliksirów. Teraz tworzenie olejów, awans na kolejny poziom i przydzielenie punktów umiejętności wymagają medytowania. Uwaga mod powoduje, że nie ma możliwości jedzenia i picia podczas walki, dlatego każda walka musi być przemyślana i trzeba się do niej dobrze przygotować.

Disable Storybook Videos

Denerwują Cię opowiadania jaska przy każdym uruchomieniu gry lub zmianie krainy? Ten mod je wyłączy, więc nastanie błoga cisza i spokój.

Jump in Shallow Water

Brak możliwości skakania, po wejściu do płytkiej wody może wywoływać frustrację. Na szczęście koniec z tym. Ta mała modyfikacja umożliwia skakanie w płytkiej wodzie, co znacznie ułatwia dostanie się w niektóre miejsca, zwłaszcza na Skellige.

Wiedźmin 3 mody wpływające na walkę

Critical Slow Motion Combat Mod

Lubisz patrzeć jak Geralt odcina głowy i kończyny przeciwników? Teraz możesz oglądać to w zwolnionym tempie. Zadanie przeciwnikowi krytycznych obrażeń znacznie spowalnia kamerę, pokazując jeszcze dokładniej sekwencje kończące. Idealnie komponuje się z modem More Blood (żeby go zobaczyć musicie zmienić w ustawieniach konta na Nexus Mods opcję ukrywania zawartości tylko dla dorosłych).

Wiedźmin 3 mody

Auto Apply Oils

Jedną z ciekawszych mechanik walki w Wiedźminie jest możliwość wzmacniania skuteczność broni dzięki wykorzystaniu olejów. Tylko, że w pewnym momencie można o tym kompletnie zapomnieć. Mod Auto Apply Oils robi to za nas. Gdy tylko Geralt znajdzie się w zasięgu potwora, który podatny jest na jakiś rodzaj oleju, ten zostanie nałożony automatycznie na miecz, co ułatwi walkę.

AutoLoot

Podnoszenie gratów z zabitych przeciwników z czasem staje się męczące. Modyfikacja AutoLoot sprawia, że Geralt zbiera cenne przedmioty z przeciwników automatycznie. Jeżeli obawiacie się, napychanie kieszeni wszelkim złomem, to już uspokajam. Mod pozwala decydować co ma być podnoszone, a co zostawiane przy zwłokach.

FCR3

Mod stworzony przez jednego z twórców Wiedźmina. Wprowadza do gry szereg drobnych poprawek, które sprawiają, że świat staje się bardziej niebezpieczny. Staje się to dzięki zmianom niektórych statystyk broni, potworów etc. Dzięki niemu z gry znikają błędy powodujące, że Geralt staje się zbyt potężny przez co rozgrywka zaczyna nużyć.

E3DodgeSystem

Macie dość, fikania koziołków podczas każdego starcia? Modyfikacja E3DodgeSystem przywraca system uników jaki mieliśmy okazję zobaczyć podczas prezentacji gry na targach E3 w 2014 roku. Ot mała rzecz a cieszy.

Wiedźmin 3 mody

Wiedźmin 3 modyfikacje handlu i zbierania przedmiotów

Over 9000 Weight

Modyfikacja dla wszystkich cierpiących na syllogomanię, czyli patologiczne zbieractwo. Jeżeli nie możecie powstrzymać się od zbierania wszystkiego po drodze, to koniecznie zainstalujcie mod Over 9000 Weight, który podniesie maksymalny udźwig Geralta do 9000 kilogramów. Doskonale sprawdzi się w połączeniu z AutoLoot, co pozwoli zmienić Geralta w prawdziwego mistrza handlu złomem.

Wiedźmin 3 mody

Increased Creature Loot

Chciwość to druga natura człowieka i wiedźmina. Dlatego warto z polowań przynosić więcej łupów w postaci skór i mięsa. Ten mod zapewni wam duże ilości skór i mięsa z każdego upolowanego zwierzęcia.. Darz bór!

TradesMan

Jedną z najbardziej denerwujących sytuacji w życiu wiedźmina handlarza są ubodzy kupcy. Niejednokrotnie podczas gry zdarzało mi się, że kupiec nie był w stanie kupić wszystkiego co miałem na sprzedaż. TradesMan sprawia, że kupcy są bardziej majętni oraz hojniejsi przy płaceniu za graty, które im opychamy.

The Gwent Card Dealer

Bieganie po całej mapie żeby zebrać wszystkie karty do Gwinta może przyprawić o ból głowy. Dzięki tej modyfikacji Kwatermistrz Krwawego Barona zmienia się w największego dealera kart do Gwinta. Teraz możecie kupić u niego niemal wszystkie karty do gry w jednym miejscu. Podobnie działa Useful Witcher Tool Inkeeper zmieniając barmana w Szałwii i Rozmarynie w handlarza doskonałego, który ma wszystkie karty, oleje, bomby, mutageny, runy i bełty do kuszy.

Geralt Cloak

Geralt załóż płaszcz bo pada i będzie Ci zimno. Tak, ten mod dodaje smaczek w postaci wełnianego płaszcza, którego poły fantazyjnie trzepoczą podczas walki. Co więcej, w zależności od pogody Gerald będzie zakładał i zdejmował kaptur. Dla mnie bomba.

Wiedźmin 3 Mody

Sezon Burz Witcher Gear

Nowy zestaw przedmiotów inspirowany książką Sapkowskiego pt. Sezon Burz. Znajdziemy w nim miecz srebrny i miecz stalowy, rękawice, buty, kurtkę, naramienniki, siodło i juki dla Płotki oraz  kilka innych przedmiotów. Przedmioty występują na kilku poziomach w zależności od aktualnego poziomu Geralta.

Indestructible Items

Męczy Cię ciągłe naprawianie mieczy i zbroi Geralta? Koniec z tym, Indestructible Items sprawia, że wyposażenie jest niezniszczalne. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo koron oraz czasu marnowanego na bieganie do kowala i płatnerza.

The Walking Dead Lucille

Coś dla fanów serialu The Walking Dead. Mod wprowadza do gry Lucille, czyli kij bejsbolowy owinięty drutem kolczastym. Nowe narzędzie wykorzystamy do rozłupywania głów przeciwników. Nową broń możemy kupić m.in. u Hattori i kupca z Ofeiri. Co więcej, kij skaluje się do poziomu jaki mamy podczas jego zakupu. Dzięki temu możemy go wykorzystywać przez większość gry, również w trybie NG+.

Wiedźmin 3 mody graficzne

HD Reworked (Updated to 10.0)

Jeżeli chcecie poprawić wygląd gry to zdecydowanie warto zainstalować HD Reworked. Mod wprowadza bardziej szczegółowe modele i tekstury. Praktycznie wszystkie elementy otoczenia zostały odnowione w wyższej rozdzielczości. Uwaga, do odpalenia moda należy mieć kartę GTX 970 lub lepszą.

Lore-friendly Witchers

Geralt nie wygląda tak jak przystało na książkowego Wiedźmina? Ten mod sprawia, że skóra naszego herosa jest bardziej blada, blizny bardziej głębokie, a oczy stają się bardziej kocie.

Realistic Weather

Ale wieje… Mod sprawia, że warunki pogodowe stają się bardziej realistyczne. Skellige jest bardziej ośnieżone a mgła na bagnach jest bardziej mglista ;). Poprawia się także wygląd mżawki i deszczu. Natężenie i wygląd efektów możemy dodatkowo modyfikować za pomocą konsoli. Szczegóły znajdziecie w opisie moda.

Wiedźmin 3 mody

Better Throphies

Modyfikacja zastępuje bonusy standardowych trofeów. Teraz każde trofeum daje unikalną premię i 5% dodatkowych obrażeń zadawanych wrogowi tego samego typu.

Absolute Camera

Nie podoba się ustawienie kamery podczas jazdy, walki? Teraz możesz ustawić ją tak jak lubisz. Mod daje możliwość konfiguracji kąta ustawienia kamery, odległości oraz sprofilowania w zależności od czynności jaką wykonuje Gerla n.in. eksploracji, medytacji, walce, jeździe konno i wieloma innymi.

Henry Cavill

Mod obowiązkowy dla fanów serialu Wiedźmin produkcji Netflix. Zmienia model Geralta na Henrego Cavilla, czyli serialowego Wiedźmina. Taki bonus na osłodę oczekiwania na drugi sezon.

Wiedźmin 3 mody

The Witcher 3 Enhanced Edition

Mod przebudowuje system walki w grze. Teraz mamy większą kontrolę nad młynkami wykonywanymi przez Geralta. Zła wiadomość jest taka, że każdy atak może doprowadzić do kontuzji i w trakcie szarży możemy złamać nogę lub rękę. Wprowadza do gry nowe animacje walki, szarże i ciosy. Jest to idealne rozwiązanie dla graczy, którzy skończyli już Nowa Gra+. Poprzeczka podniesiona jest jeszcze wyżej.

Ghost Mode

Nie jest to tak hardcore’owe rozwiązanie jak wcześniejszych mod, ale też dodaje kilka smaczków. Przede wszystkim teraz wszystko ma swoją wagę również pieniądze i zioła. Miejsca gdzie możemy znaleźć i niektóre przedmioty są lepiej dobrane, zatem w chacie biednego chłopa nie znajdziemy dwimerytu. Zestawy są teraz bardziej przydatne i potężniejsze, z kolei wrogowie są bardziej wytrzymali.

Wiedźmin 3 mody

Podsumowanie

To oczywiście tylko kilka przykładów z setek dostępnych w serwisie Nexus Mods modyfikacji do Wiedźmina 3. Pamiętajcie żeby przed instalacją każdej z modyfikacji zachować zapisy rozgrywki. Niektóre z modów mogą się wzajemnie wykluczać lub nie chcieć ze sobą współpracować, wtedy z pomocą przychodzi  Nexus Mod Manager, Debug Console Enabler oraz Unification patch.

Ważne jest również, aby zawsze dokładnie czytać opisy każdej modyfikacji.

Oprócz wymienionych wyżej narzędzi wspomagających, na start proponujemy zainstalowanie modyfikacji Better Throphies, TradesMan, Over 9000 Weight, AutoLoot i Fast Travel from Anywhere. Takie połączenie znacznie ułatwi rozgrywkę, a jeżeli jesteście wyjadaczami rozgrywek w Gwinta to przyda się również The Gwent Card Dealer.

Jeżeli macie inne warte polecania mody to koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię