Strona głównaGryAktualnościWiedźmin 3 – nowe narzędzie pozwala tworzyć własne misje fabularne

Wiedźmin 3 – nowe narzędzie pozwala tworzyć własne misje fabularne

Wiedźmin 3: Dziki Gon ma szansę stać się drugim Skyrimem i grą, która wydłuży swoje życie o wiele kolejnych miesięcy, a być może nawet lat. To za sprawą jednego moddera, który udostępnił narzędzie pozwalające na tworzenie własnych misji fabularnych, czyli po prostu questów.

Jedną z największych zalet Skyrima jest to, że wokół gry zebrała się ogromna społeczność modderów, dzięki którym gra sprzed kilku lat ciągle żyje i może wyglądać dużo lepiej niż w dniu premiery. Być może to samo wkrótce będziemy mogli powiedzieć o Wiedźminie 3. Już wcześniej w grze można było stosować wszelkiej maści modyfikacje, ale teraz programista o pseudonimie rmerm przygotował zestaw narzędzi, który wprowadza modowanie Wieśka na nowy poziom.

Zobacz: Dodatki do Wiedźmina 3 miały być dwa razy dłuższe – zdradza jeden z producentów

Opracowany przez niego zestaw narzędzi pozwala na tworzenie zadań fabularnych, czyli zupełnie nowych historii i przeciwności, z którym będzie musiał się zmierzyć Geralt z Rivii. Jeśli jesteście tym zainteresowani, to musicie pobrać Radish Modding Tools, bo właśnie tak nazywa się paczka. W rzeczywistości jest to zestaw wcześniej znanych i kilku nowych modyfikacji, a także narzędzi zewnętrznych.

Zobacz: CD Projekt RED oskarżony o nieuprawnione wykorzystanie utworu w Wiedźminie 3. Ale czy słusznie?

Narzędzie pozwala na wiele, ale wciąż jest w fazie beta. Jego twórca zapewnia, że przez cały czas będzie rozwijanie i udoskonalane. Jak sam pisze:

– Chociaż obsługuje tylko niewielki podzbiór wszystkich możliwych funkcji, powinien umożliwiać tworzenie nietrywialnych, opartych na fabule zadań.

Jeśli chcecie zobaczyć pierwszą misję, stworzoną przy okazji Radish Modding Tools, to pobierzcie Escaping the Cage. Nie jest to może najbardziej wyszukana historia w świecie Wiedźminów, ale pokazuje, że nowe narzędzie nie jest ściemą i rzeczywiście pozwala na tworzenie misji fabularnych. Dowód na to możecie obejrzeć na poniższym wideo:

Samą paczkę Raddish Modding Tools możecie oczywiście pobrać ze strony NexusMods. A my czekamy na pierwsze efekty pracy i nowe, ciekawe historie z Rzeźnikiem z Blaviken w roli głównej!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceNexusMods
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię