Strona głównaGryAktualnościWiedźmin 3 wciąż żyłą złota dla CD Projekt RED. Gra sprzedaje się...

Wiedźmin 3 wciąż żyłą złota dla CD Projekt RED. Gra sprzedaje się lepiej niż rok temu

Wiedźmin 3 to istny fenomen. Od jej premiery minęły lata, a ona w dalszym ciągu jest jednym z najważniejszych źródeł przychodu dla CD Projekt RED. Co jeszcze bardziej interesujące – zainteresowanie nią nie spada, a wręcz przeciwnie.

CD Projekt RED pochwalił się właśnie raportem finansowym za 1. połowę obecnego roku. Te 6 miesięcy dało jej przychód w wysokości 214,4 mln złotych – to aż o 46 milionów złotych więcej niż w analogicznym okresie 2018. Zysk netto natomiast to 51,7 mln złotych – ten spadł o 700 tysięcy złotych, a więc przy takiej skali firmy – niemal niezauważalnie.

Zobacz: CD Projekt RED chciałby Meryl Streep w Cyberpunk 2077. Jestem na tak!

Inne ciekawe dane możemy zobaczyć, gdy spojrzymy na wyniki sprzedaży z poszczególnych regionów i krajów. Stany Zjednoczone to aż 65,63 % całej kwoty, a Europa – 24%. Dla porównania, Polska to 3,64%. 

A wspomniany Wiedźmin 3? O jego wynikach wypowiedział się Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych. Powiedział, że trzecia część przygód Geralta w pierwszym półroczu tego roku sprzedała się w większej ilości kopii niż w 1. półroczu 2018. Nie zdradził jednak ile konkretnie wynosiła różnica.

To zapewne nie koniec mnożenia finansów przez CDP. Po tym jak na targach Gamescom 2019 pokazano kolejne fragmenty Cyberpunka 2077, cena akcji spółki na giełdzie podskoczyła o 16 złotych. Ciekawe o ile wzrośnie po dzisiejszym pokazie w Internecie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię