Strona głównaGryAktualnościWiedźmin: Remake – z gry zostaną usunięte złe elementy oryginału

Wiedźmin: Remake – z gry zostaną usunięte złe elementy oryginału

Wiedźmin: Remake to powstająca nowa wersja pierwszej odsłony kultowej serii, zapoczątkowanej w 2007 roku. Nowa wersja ma zostać poprawiona i ulepszona względem oryginału.

Za nową wersję Wiedźmina odpowiada studio Fool’s Theory, w którym pracuje wielu weteranów CD Projekt, którzy brali również udział w tworzeniu trylogii. Jednym z nich jest Jakub Rokosz, który pracował nad drugą i trzecią częścią. W wywiadzie dla serwisu Edge przyznał, że bardzo żałuje, że nie miał możliwości pracować przy pierwszej części.

Obecnie Wiedźmin 1 jest klasykiem, jednak ze względu na mechanikę rozgrywki może okazać się dość męcząca, zwłaszcza dla młodszych graczy. Elementy takie mają zostać zmienione właśnie w nowej wersji gry. Jak stwierdził Rokosz:

Przede wszystkim potrzebujemy uczciwej i rzeczowej analizy elementów gry, które są złe lub przestarzałe i wymagają poprawki. Nie oznacza to jednak usunięcia elementów, które są świetne i muszą zostać zachowane, czyli takich, które stanowią filar gry.

W tej sytuacji pożegnamy się z kartami romansów, które w jedynce dostawaliśmy jako przedmioty kolekcjonerskie po spędzeniu nocy z przygruchaną przez Geralta niewiastą. Sama mapa powinna również ulec zmianie a świat powinien stać się otwarty. Przebudowa dotyczyć też będzie samego systemu walki, który jest zupełnie innych niż w dwójce i trójce. Prawdopodobnie powinniśmy się spodziewać czegoś podobnego do Wiedźmina 3.

Rokosz dodał, że pomimo usuwania złych elementów gry, studio zamierza usprawnić dobre elementy gry, aby dostarczyć satysfakcjonującą grę.

Obecnie Wiedźmin: Remake nie ma oficjalnej daty premiery, w sieci krążą plotki, że premiera ma odbyć się w 2025 roku. Tytuł ma trafić na PC, PS5 oraz Xbox Series.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię