Strona głównaGryWielki rozłam w Hi-Rez Studios

Wielki rozłam w Hi-Rez Studios

Hi-Rez Studios ogłosiło, że podzieliło swój zespół programistów na trzy ekipy, które odtąd będą osobnymi podmiotami. Nowe studia przyjmują nazwy Titan Forge Games, Evil Mojo Games, Heroic Leap Games.

Do każdego z zespołów zostały również przypisane tytuły, za które będą odpowiedzialne. I tak, Titan Forge Games będzie pracował nad Smite, Evil Mojo Games przejmuje Paladins, z kolei Heroic Leap Games zajmie się Realm Royale.

Oficjalna informacja w tej sprawie przekazana przez Chrisa Larsona kierownika wszystkich zespołów:

Stworzenie Titan Forgem, Heroic Leap i Evil Mojo jako samodzielnych podmiotów umożliwi każdemu z nich wykorzystanie swojego potencjału programistycznego i skupienie się na indywidualnych społecznościach graczy. Widzimy grę, jako maraton, a nie sprint. Nasze gry są tworzone z myślą o zapewnieniu ciągłych aktualizacji na przestrzeni wielu lat. To nakazuje przydzielić każdej z nich odrębne studio oraz nadać tożsamości. Pozwoli to na kontrolę tytułu oraz umożliwi skupienie się wyłącznie na społeczności graczy danego tytułu, jednocześnie zachowamy dostęp do wspólnych usług wydawniczych.

W temacie wypowiedział się również prezes Hi-Rez Stew Chisam:

Nasza nowa grupa wydawnicza Hi-Rez została zaprojektowana, jako organizacja usługowa. Naszą jedyną misją jest umożliwienie każdemu z naszych partnerskich studiów maksymalne wykorzystanie potencjału. Ponadto chcemy jak najlepiej służyć społeczności graczy.

Poprzez taką strukturę organizacyjną możemy pozwolić sobie na skalowanie i tworzenie wielu gier jednocześnie. Jednocześnie zachowujemy istniejące społeczności gier, które otrzymają teraz bardziej skoncentrowaną obsługę niż kiedykolwiek wcześniej.

Takie podejście może być również ułatwić cięcia budżetowe w przypadku gdyby, któryś z tytułów umierał a jego utrzymanie stało się nieopłacalne. Dodatkowo w przypadku trzech osobnych podmiotów łatwiej wykazywać straty i płacić mniejsze podatki, ale to są jedynie domysły i spekulacje.

A co wy sądzicie na ten temat? Czy Hi-Rez to „dobry wujek”, który troszczy się o graczy, czy worek cebuli i jak zawsze chodzi o kasę. Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: GamesIndustry

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię