Strona głównaGryAktualnościWindows 1.0 rozwiązanie zagadki

Windows 1.0 rozwiązanie zagadki

Kilka dni temu informowaliśmy Was o pojawieniu się w kanałach społecznościowych Microsoftu wpisów związanych z systemem Windows 1.0. Jedna z teorii głosiła, że ma to związek z trzecim sezonem serialu Stranger Things produkcji Netflix. I okazuje się, że ten trop był właściwy.

Na kanałach społecznościowych Microsoftu kilka dni temu zaczęły pojawiać się wpisy informujące, że niedługo czeka nas premiera systemu Windows 1.0. Zachodziły wtedy podejrzenia, że ma to związek ze Stranger Things. I był to strzał w przysłowiową dziesiątkę.

Zobacz: Microsoft udostępnia teaser Windows 1.0 – wszyscy są zdziwieni

W jednym z wpisów Microsoft zachęcał nawet do wygrzebania z szafy swojej wersji Windows 1.0. Argumentował to nadejściem czegoś przeznaczonego na ten właśnie system.

Zobacz: Windows 10 pozwoli na zdalną obsługę komunikatów na smartfonie

Wkrótce potem zagadka została rozwiązana i pojawił się wpis nawiązujący bezpośrednio do serialu.

Jednak po obejrzeniu nowych odcinków serialu okazało się, że Windows 1.0 nie pojawia się w żadnym z nich. Rozwiązanie zagadki miało nastąpić jutro, jednak ktoś opublikował post za wcześnie. Odpowiedzią jest gra Windows 1.11. Microsoft przygotował grę osadzoną na interface pierwszej wersji Windows, która powiązana jest z serialem Stranger Things.

Przeżyj nostalgię za 1985 r. dzięki specjalnej aplikacji na komputery PC z systemem Windows 10, zainspirowanej przez Windows 1.0

Tytuł z pewnością przypadnie do gustu wszystkim lubiącym łamigłówki i serial Stranger Things. Grę można pobrać z Windows Store od 8 lipca.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTwitter
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię