Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows 10 pozwoli na zdalną obsługę komunikatów na smartfonie

Windows 10 pozwoli na zdalną obsługę komunikatów na smartfonie

Microsoft w zeszłym roku udostępnił użytkownikom aplikację Twój telefon, pozwalającą na połączenia komputera z Windows 10 ze smartfonem z systemem Android i odbieranie smsów oraz przeglądanie ostatnich zdjęć. Kolejna wersja aplikacji zwiększy swoje możliwości, telefon nieomal stanie się zbędny.

Oczywiście jest to powiedziane mocno na wyrost, bo aplikacja Twój telefon kompletnie nie zastępuje smartfona, a jedynie pozwala na zdalne reagowanie na powiadomienia z wybranych aplikacji. Obecnie z jej pomocą możemy odbierać wszystkie notyfikacje Androida, ale już wkrótce będziemy mogli również na nie reagować bez konieczności sięgania po telefon.

Aplikacja Twój telefon na Windows 10 wyświetla teraz wszystkie (bądź wybrane przez nas) powiadomienia z Androida na komputerze. Niedługo będzie można dzięki niej reagować na notyfikacje ze smartfona bez odrywania się od PC-ta.

Ale co to daje?

Komputer wyświetli powiadomienie z aplikacji systemu Android, a komputer zacznie strumieniować obraz na komputer, co pozwoli nam odpisywać na wiadomości WhatsApp etc., bez konieczności podnoszenia telefonu, który spokojnie może leżeć gdzieś indziej, np. w pracy. Niestety obecnie opcję strumieniowania obsługuje tylko kilka modeli smartfonów Samsung Galaxy S8/9/10, Galaxy Note 8/9/10 oraz OnePlus 6/6T i nowsze.

Zobacz: Microsoft udostępnia teaser Windows 1.0 – wszyscy są zdziwieni

Opcja strumieniowania jest obecnie testowana przez członków programu Windows Insider. Dla wszystkich użytkowników zostanie udostępniona w późniejszym terminie. Mniej zaawansowane funkcjonalności dodawane są stopniowo dla wszystkich użytkowników Windows 10. Wymaga to jednak zainstalowania kwietniowej aktualizacji oraz aplikacji Twój telefon w wersji 1.19052.657.0 lub nowszej. Kolejna aktualizacja ma zostać udostępniona 9 lipca. Minusem rozwiązani jest brak automatycznego wyłączenia powiadomień i konieczność ich ręcznego odznaczania. Centrum powiadomień daje na razie możliwość odpisywania tylko na smsy, obsługa wiadomości z innych aplikacji będzie wprowadzona później.

Zobacz: Czarny ekran po instalacji zbiorczej aktualizacji Windows 10 i jak sobie z nim radzić

Najważniejszą funkcją jest jednak synchronizacja zdjęć umożliwiająca wygodne przerzucanie zdjęć z telefonu metodą przeciągnij i puść.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

4 KOMENTARZE

  1. There are a number of software in Mod APK apktome that can make it easier for you to use, and do not have to worry about the problem of having to buy a license, you can refer to it.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię