Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows 11 będzie wymagał kamery

Windows 11 będzie wymagał kamery

Kilka dni temu Microsoft zaprezentował Windows 11. Najnowszy system operacyjny wprowadzi wiele ciekawych zmian. Chociaż nie obyło się bez kontrowersji. Jedną z rzeczy budzących wątpliwości użytkowników jest konieczność posiadania w komputerze kamery.

Informacja na temat wymagania podłączonej do komputera kamery z możliwością rejestrowania obrazu w jakości HD znajduje się w wymaganiach sprzętowych systemu. Wymóg ten wejdzie w życie w 2023 roku. Na szczęście według informacji przekazanych przez serwis XDA Developers dotyczyć ma to tylko sprzętu przenośnego, czyli laptopów oraz tabletów. Nie będzie to dotyczyło komputerów stacjonarnych.

windows 11

Większość komputerów przenośnych ma wbudowaną kamerę, więc wymóg ten powinien zostać spełniony na „dzień dobry”. Jednak są też modele, które takiej kamery nie mają. Kolejna sprawa to wymóg aby kamera rejestrowała obraz w jakości HD i obsługiwała automatyczną zmianę balansu bieli oraz ekspozycji. Podobne wymogi miał już Windows 10, ale nie żądał on bezwzględnie kamery. Na szczęście, jeżeli kamery nie będzie to nie będzie oznaczało, że system się zablokuje.

Zobacz: Insomniac Games pracuje nad grą multiplayer

W Windows 11 zmianie ulegnie także Microsoft Store, który przejdzie zmianę designu i ma stać również bardziej przyjazny dla programistów. Mają zostać wprowadzone aplikacje firm zewnętrznych np. Microsoft Teams, Visual Studio, Disney+, Adobe Creative Cloud czy Zoom. Zmienić mają się również zasady podziału przychodu za sprzedaż aplikacji za pośrednictwem sklepu Microsoftu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię