Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows 11 – groźny wirus w kopiach z nieoficjalnych źródeł

Windows 11 – groźny wirus w kopiach z nieoficjalnych źródeł

Członkowie programu Windows Insider prowadzą obecnie testy systemu Windows 11. Jeżeli jednak nie należycie do grona Insiderów to pod żadnym pozorem nie ściągajcie systemu z innych stron niż Microsoft!

Według najnowszych informacji pochodzące z nieoficjalnych źródłem pliki instalacyjne Windows 11 są zainfekowane groźnym wirusem. Dlatego, ważne jest żeby pobierać je tylko ze strony Microsoftu. O podejrzanych plikach informuje Kaspersky. Twórcy jednego z popularniejszych antywirusów ostrzegają, że duża część użytkowników wpadła w pułapkę hakerów.

Przykładem zainfekowanego pliku jest 86307_windows 11 build 21996.1 x64 + activator.exe. Plik waży 1,75 GB i zawiera głównie biblioteki DLL. Tam znajdują się dane służące tylko zwiększeniu rozmiaru pliku oraz w gratisie malware, który przejmuje kontrolę nad komputerem.

Zobacz: Destiny 2 – Bungie wprowadza zmiany w systemie transmogryfikacji

Kaspersky ostrzega, że instalator działa normlanie, jednak w tle pobiera pliki, które infekują komputer. W ten sposób zostało zarażanych setki komputerów, jednak firma nie podała dokładnej liczby.

Jeżeli chcecie wypróbować nowy system to jedynym rozwiązaniem jest zapisanie się do Windows Insider.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię