Strona głównaWiadomościOprogramowanieWindows 11 – MS Paint doczeka się nowej odświeżonej odsłony

Windows 11 – MS Paint doczeka się nowej odświeżonej odsłony

Chociaż można było się spodziewać, że Microsoft w końcu zrezygnuje z umieszczania w swoich systemach aplikacji Paint, ta nieoczekiwanie doczekała się odświeżenia. Nowa wersja aplikacji będzie dostępna w systemie Windows 11.

MS Paint to od wielu lat nieodzowna część systemu Windows. Prosta aplikacja, która niejednokrotnie „uratowała mi życie” doczeka się nowej wersji. Według informacji przekazanych przez serwis Windows Central, Windows 11 zaoferuje odświeżoną oraz wzbogaconą wersję popularnego programu graficznego.

Nową wersję MS Paint mogą testować już członkowie programu Windows Insider. O tym jak dołączyć do tego „klubu” pisaliśmy w naszym poprzednim artykule. Jeżeli jednak nie macie czasu to nowego Painta możecie zobaczyć na poniższym materiale.

Jak widać na materiale nie będzie to całkowita metamorfoza. Nowy Paint doczekał się bardziej przyjaznego dla oka wyglądu dostosowanego do UI Windows 11. Na plecie pojawiły się zaokrąglone ikony, menu z pędzlami zostało przeniesione w listę, a narzędzie tekstowe ma być bardziej intuicyjne.

MS Paint 2

Do tego nowy Paint będzie obsługiwał tryb ciemny. Na razie nie wiadomo czy nowa wersja aplikacji będzie dostępna już w dniu premiery nowego systemu, czy zostanie udostępniona jako aktualizacja na MS Store.99

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię