Strona głównaWiadomościHardwareCeny pamięci RAM i dysków tanieją i tanieć będą. Aż do 25...

Ceny pamięci RAM i dysków tanieją i tanieć będą. Aż do 25 % w obecnym kwartale

Firma DRAMeXchange to część zespołu pracującego nad analizą rynku pamięci i dysków komputerowych. Śledzi ceny, trendy i nowości rynkowe, a ostatnio stworzyli raport, z którego wynika coś, co cieszy każdego klienta – że jest coraz taniej.

Według tego raportu w minionym kwartale ceny pamięci RAM spadły aż o 1/3. Tym samym jest to ich zdaniem największy spadek cen w tak krótkim okresie od 2011 roku licząc. Ba, mają dalej tanieć – przewidywane są obniżki cen aż o kolejne 25%. Wszystko między innymi przez problemy Intela – firma wyprodukowała za mało procesorów w stosunku do zapotrzebowania, a skoro brakuje procesorów to i zainteresowanie dyskami i pamięciami spadło. Problemy sięgają jednak o wiele szerzej i zahaczają nawet o rynek smartfonów.

Problemy te nie powstrzymują jednak największych firm przed inwestowaniem dodatkowego kapitału w produkcję – tak jest chociażby w przypadku firm SK Hynix, Samsung oraz Micron. Hynix chce na przykład wybudować kolejne fabryki, Micron stworzył niedawno zakład testowania na Tajwanie, a Samsung buduje kolejną fabrykę w Korei Południowej.

A jak to wygląda z Waszej perspektywy, faktycznie jest coraz taniej?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię