Strona główna Wiadomości Rozrywka Władca Pierścieni: Pierwszy sezon serialu od Amazon może mieć 20 odcinków

Władca Pierścieni: Pierwszy sezon serialu od Amazon może mieć 20 odcinków

Każdy z filmów spod znaku Władcy Pierścieni trwał po prawie cztery godziny, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że pierwszy sezon serialu będzie rozwleczony aż na 20 odcinków. Przynajmniej tak wynika z wywiadu z Tomem Shippeyem – jednym z ekspertów zaangażowanych w produkcję serialu.

Serwis Deutsche Tolkien Gesellschaft e.V przeprowadzili wywiad z Tomem Shippeyem ekspertem od Tolkiena i Śródziemia. Z racji swojej wiedzy bierze on udział w produkcji serialu Władca Pierścieni produkcji Amazon. W czasie rozmowy zostało poruszonych kilka ciekawych wątków, jednak tym co może zainteresować fanów Tolkiena jest spodziewana długość pierwszego sezonu. Wygląda na to, że będzie on miał aż 20 odcinków.

Zobacz: Gollum bohaterem kolejnej gry spod znaku Władca Pierścieni

Logicznie rzecz biorąc, starasz się filmować razem wszystkie sceny, które odbywają się w jednym miejscu, tak abyś nie musiał wracać do niego kilka razy. ale również oznacza, że wszystko musi być jasne na początku filmowania – od razu trzeba znać koniec. W pierwszym sezonie ma być 20 odcinków. Więc dopóki nie zdecydują, jak będzie koniec, nie mogą zacząć filmować.

Trzeba przyznać, że producenci zaszaleli. Podobne tego typu produkcje zwykle mają od kilku do kilkunastu epizodów. Pierwszy sezon Gry o Tron miał 10 odcinków, z kolei Wiedźmin będzie miał ich osiem. W tej sytuacji nie dziwi budżet jaki jest przeznaczony na stworzenie serialu.

Zobacz: Wiedźmin Netflix: Showrunnerka komentuje słowiańskiego ducha i odnosi się do kwestii rasizmu

Oczywiście ostateczna liczba odcinków może ulec zmianie. Chociaż biorąc pod uwagę „tardycję” 4 godzinnych filmów, to serial też może być mocno rozwleczony czasowo. Należy jednak pamiętać, że to słowa tylko jednego z pracowników, który nie jest reżyserem, ani scenarzystą. Dlatego warto podchodzić do tego sceptycznie.

Akcja serialowego Władcy Pierścieni będzie osadzona w Drugiej Erze, czyli wydarzeniami pomiędzy upadkiem Morgotha do utraty Jedynego Pierścienia przez Saurona w wyniku zawiązania Ostatniego Sojuszu. Spodziewana data premiery to 2021 rok.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE