Strona głównaGryAktualnościWygląda na to, że walka z nazistami w grach budzi kontrowersje...

Wygląda na to, że walka z nazistami w grach budzi kontrowersje…

Od pierwszego Wolfensteina, wydanego jeszcze w 1981 roku, w grach walczy się z nazistami. To nie zmieniło się na przestrzeni kolejnych części, także tych wydawanych w ostatnich latach. Rzecz w tym, że dla niektórych jest to kontrowersyjne…

Andreas Öjerfors z MachineGames w trakcie Gamescom udzielił wywiadu serwisowi PCGamesInsider. W trakcie rozmowy poruszona została oczywiście kwestia serii Wolfenstein. Okazuje się, że twórcy gry są nieco rozczarowani. Wszystko dlatego, że dla niektórych odbiorców walka z nazistami budzi kontrowersje.

Zobacz: Cyberpunk 2077: mapa jest mniejsza niż w Wiedźminie, ale bardziej zagęszczona

– To szalenie dziwne i rozczarowujące. Nigdy nie chcieliśmy, aby nasze historie były istotne. Chcieliśmy po prostu opowiadać wspaniałe i interesujące historie najlepiej jak potrafimy – powiedział Andreas Öjerfors.

Tymczasem jedna z ostatnich kampanii do gry Wolfenstein II: The New Colossus była – zdaniem niektórych – kontrowersyjna. Wszystko dlatego, że w jej trakcie Bethesda (wydawca gry) używała hasztagów w stylu „NoMoreNazis i haseł „Make America Nazi-Free Again” (ang. stworzymy Amerykę ponownie wolną od nazistów). Takie działania spotkały się ze sprzeciwem niektórych osób, przez co Bethesda musiała wydać oficjalne oświadczenie, w którym przypominała ludziom, że naziści są źli.

Zobacz: Blair Witch będzie tytułem na 5-6 godzin, ale z wieloma zakończeniami. Autorzy prezentują demo

– Kiedy zaczęliśmy mówić o Wolfenstein II: The New Colossus zaczęliśmy dostawać komentarze o temacie gry, czyli walce z nazistami. Dla niektórych było to problematyczne, co było dla nas strasznie rozczarowujące – dodał Andreas Öjerfors.

Sam nie wiem, jak mam to skomentować. Nie ma chyba nic gorszego niż nadmierna poprawność polityczna. Aż trudno mi sobie wyobrazić, że niektórzy mogą bronić „dobrego imienia nazistów”. Jest to dla mnie tak abstrakcyjne, że po prostu zamilczę i pozostawię to bez komentarza.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

  1. A kim są ci mityczni ” naziści ” ? Przybysze z Marsa ?
    To Niemcy , Niemcy i jeszcze raz Niemcy ! Nawet w grach powinno się o tym ZAWSZE pamiętać .

  2. Tak. Poprawność polityczna to jest dzisiaj najwieksza zaraza społeczeństw. W imię tego czegoś, przemyka się oko na rzeczy naprawdę złe w swej istocie, neguje się nazywanie sprawy po imieniu zgodnie z prawdą historyczną i stara się wprowadzić jakieś dziwne ideologie o nieznanym podłożu jako coś oczywistego…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię