Strona głównaGryAktualnościWorld of Warcraft - Blizzard honoruje zmarłego Reckfula jako NPC w grze

World of Warcraft – Blizzard honoruje zmarłego Reckfula jako NPC w grze

Jakiś czas temu opisywaliśmy tragiczną historię streamera World of Warcraft, Byrona “Reckfula” Bernsteina. Gracz doczekał wyjątkowego hołdu.

Byron “Reckful” Bernstein był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci Twitcha i społeczności World of Warcraft. Jego działalność streamerska trwała przez ponad 8 lat. W zeszłym miesiącu świat gamingu i streamingu obiegła informacja o jego tragicznej, samobójczej śmierci. Blizzard postanowił uczcić jego pamięć w grze, której był jednym z symboli.

Zeszłej nocy, gracze WoW-a z dostępem do bety Shadowlands – nowego dodatku, który będzie miał premierę w tym roku – odkryli NPC o imieniu Reckful. Znaleźć go można w Katedrze Światła, w mieście Stormwind. Taka lokalizacja to nie przypadek – to właśnie tam gracze zbierali się w grze gdy dowiedzieli się o jego śmierci.

NPC w grze to odpowiedź na petycję społeczności gry. Nie można chyba wyobrazić sobie bardziej pasującego sposobu uczczenia postaci Reckfula. Najpierw był jednym z najlepszych graczy World of Warcraft, potem jednym z pierwszych, którzy streamowali tę grę. NPC Reckful to trener rogue, który mówi “Nie trenuję Asasynów Łotrzyków”. Ma to być zdaniem niektórych odzwierciedlenie zasad Reckfula. Gracz, w czasie gdy brylował w drabince PVP, zdecydował, że zdobędzie szczyt bez polegania na buildzie asasyna-łotrzyka – który w tamtych czasach był wyjątkowo mocny.

Oprócz prośby o trening, gracze, którzy spotkają Reckfula w grze mogą mu powiedzieć “Dobrze Cię było znowu zobaczyć”.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię