Strona głównaGryAktualnościWorld of Warcraft - społeczność zirytowana streamem szefa Blizzarda z boostowania Raidu

World of Warcraft – społeczność zirytowana streamem szefa Blizzarda z boostowania Raidu

Po serii ciepłych interakcji z fanami World of Warcraft, Mike „Qwik” Ybarra wreszcie doczekał się swoich hejterów.

Qwik bardzo szybko znał się znaną i lubianą postacią wśród graczy World of Warcraft, kiedy ogłoszono jego nowe stanowisko w Blizzardzie. Jego rating w Mythic+ jest bardzo wysoki, regularnie raiduje ze swoją gildią, a na Twitterze publikuje swoje kolejne osiągnięcia z WoW-a.

Zobacz: Nowy glitch w New World gwarantuje nieśmiertelność

Kilka dni temu Qwik poszedł jednak o krok za daleko. Na swoim Twitterze zapoiwedział, że wieczorem będzie streamował „sales runy SoD”, czyli zwyczajny boosting. Wsród dobrych gildii bardzo popularne jest przyjmowanie złota od graczy w zamian za zabranie ich na raid. Gildia zarabia tym samym złoto na progres, a słabsi gracze zdobywają achievementy i mają szansę na wzmocnienie swojego ekwipunku.

Boosting jest też oczywiście zgodny z regulaminem Blizzarda. Przeszkadza to jednak bardzo wielu osobom, co widać doskonale po odpowiedziach pod tweetem Qwika. Problem nie leży w tym, że boosting istnieje. Problem większość społeczności widzi bowiem w Tokenach, które czynią z boostingu mechanikę pay 2 win. Gracze wydają prawdziwe pieniądze na Tokeny, wymieniają je w grze na złoto, a potem to złoto przekazują gildiom, które zabierają ich na Raidy lub Mythic+.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię