Advertisement
Strona głównaKonsolePlayStation: gry z PS4, które otrzymają certyfikat, muszą działać na PS5

PlayStation: gry z PS4, które otrzymają certyfikat, muszą działać na PS5

Media weszły w posiadanie ciekawej dokumentacji PlayStation 5. Odnosi się ona do wstecznej kompatybilności next-genowej konsoli Sony.

Wczoraj informowaliśmy, że Xbox Series X ma uruchamiać wszystkie gry ze wstecznej kompatybilności z wykorzystaniem pełnej swojej mocy oraz technologii – takich jak chociażby HDR. Dziś pojawiły się przecieki na temat wstecznej kompatybilności PlayStation 5.

Przeciek pochodzi z dokumentacji przeznaczonej dla autorów gier na obecną generację konsol Sony. Wynika z niej, że wszystkie gry na PS4, które zostaną zgłoszone do certyfikacji po 13 lipca, muszą oferować kompatybilność z PlayStation 5. Wypuszczono nawet w tym celu aktualizację dla wersji deweloperskich PS4, która pozwala na sprawdzenie tworzonego tytułu pod tym kątem. Oprócz tego Sony planuje kontaktować się z deweloperami w tej kwestii.

To nie wszystko. Twórcy gier stworzonych przed wspomnianą wcześniej, graniczną datą dostali oficjalne zalecenie od Sony, by ich gry miały gotowe aktualizacje, dzięki którym będą spełniały warunki kompatybilności z PlayStation 5. Jednak tutaj mamy do czynienia z pewnym haczykiem. Istnieją gry, które jeszcze nie wyszły, ale już otrzymały certyfikat od Sony – takie tytuły nie będą musiały spełniać wspomnianych wymogów.

A dla Was jak ważną kwestią jest wsteczna kompatybilność?

A poniżej ciekawe oferty na PlayStation 4:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię