Strona głównaWiadomościCD Projekt z rewelacyjnym wynikiem finansowym w 2018. Głównie za sprawą Wiedźmina

CD Projekt z rewelacyjnym wynikiem finansowym w 2018. Głównie za sprawą Wiedźmina

Wygląda na to, że Wiedźmin 3 jest dla CD Projekt prawdziwą żyłą złota, a z punktu widzenia branży istnym fenomenem. Mimo, iż od premiery gry niedługo miną 4 lata, to w dalszym ciągu jest ona głównym źródłem finansów dla spółki CD Projekt.

Niedawno zamknął się rok finansowy dla wszystkich firm, przyszła więc pora na podsumowania. Swoim podsumowaniem finansów podzielił się polski potentat branży gier, czyli CD Projekt Red. Okazuje się, że w sytuacji, gdy wszystkie inne firmy już dawno zapomniałyby o takim, wydanym dawno temu tytule, CD Projekt dalej może “odcinać kupony” od sukcesu 3. części przygód Geralta.

A jak to wygląda w liczbach? Przychody CD Projekt wyniosły 363 mln złotych, a zysk netto – 109 milionów. Wszystko to nie tylko dzięki ciągle dobrze sprzedającemu się Wiedźminowi, ale również kolejnej grze z tego uniwersum – GWINT, która jakiś czas temu trafiła na platformę GOG. Pod koniec roku premierę miała kolejna gra kręcąca się wokół wiedźmińskiej tematyki – Wojna Krwi. A firma już snuje kolejne plany co do obu tych gier – włącznie z przeniesieniem ich na urządzenia mobilne. Tym samym suma bilansowa Grupy Kapitałowej CD Projekt i poziom kapitałów własnych przekroczyły magiczną barierę 1 miliarda złotych.

Oprócz tego gracze z niecierpliwością oczekują kolejnych produkcji spod znaku CDP. Prezentacją Cyberpunka 2077 na pokazach podczas E3 i Gamescom zainteresowanych było ponad 2800 gości.

Jak myślicie, kiedy pojawi się w Polsce druga firma, która zacznie notować wyniki takie, jak CD Projekt?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię