Strona głównaGryAktualnościRekordowe wyniki sprzedaży Red Dead Redemption 2. "Kowboje" gonią GTA V

Rekordowe wyniki sprzedaży Red Dead Redemption 2. „Kowboje” gonią GTA V

Take-Two i Rockstar to firmy, które ciągle podwyższają same sobie poprzeczkę jeśli chodzi o wyniki sprzedaży. GTA V mogło być pod tym względem rekordową grą, ale wygląda na to, że niedługo będzie musiało ustąpić kolejnej produkcji tego duetu – Red Dead Redemption 2.

Take-Two pochwaliło się wynikami sprzedaży (na dzień 30 września) dwóch swoich najnowszych gier: Red Dead Redemption 2 oraz Borderlands 3. W obu przypadkach można spokojnie mówić o wielkim sukcesie. Sprzedaż Borderlands co prawda nieco zastopowała od tamtej pory, natomiast słupki RDR 2 nadal pną się do góry.

Konkrety? Proszę bardzo: Red Dead Redemption 2 rozeszło się w liczbie 26,5 mln egzemplarzy, natomiast w przypadku Borderlands 3 jest to 7 mln egzemplarzy. Warto tutaj nadmienić, że premiera konsolowej wersji RDR 2 miała miejsce pod koniec października zeszłego roku, natomiast Borderlands 3 wystartowało w połowie września tego roku.

Zobacz: Red Dead Redemption 2 na PC dostaje pierwsze „nagie mody”

A skąd moje przypuszczenia, że GTA V będzie musiało oddać swój tron? Bo samo Take-Two potwierdziło, że to najszybciej sprzedająca się gra w ich historii – także na PC. W maju tego roku sprzedaż GTA V była na poziomie ok. 110 mln kopii – a gra debiutowała w 2013 roku. Chyba pora na kolejną część, nie sądzicie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię