Strona głównaWiadomościWzrosną ceny kart graficznych ze średniej i wysokiej półki

Wzrosną ceny kart graficznych ze średniej i wysokiej półki

Liczyliście, że ceny kart graficznych spadną? No to się przeliczyliście. Tanie już nie będzie. Ceny mogą tylko rosnąć.

Producenci kart graficznych w najbliższym czasie najprawdopodobniej podwyższą ceny modeli ze średniej i wysokiej półki. Grafiki mają podrożeć od 5 do 20 dolarów na sztuce, więc nie będzie to drastyczna zmiana. Nie zmienia to jednak faktu, że taniej już raczej nie będzie i trzeba przygotować się na jeszcze większy drenaż naszych portfeli.

Zobacz także: Rynek kart graficznych z najlepszymi wynikami od kilku lat

Skąd taka decyzja? Zainteresowanie kartami graficznymi, szczególnie dla górników, nie zmalało aż w takim stopniu, jak się spodziewano. Cały czas jest bardzo duży popyt na grafiki ze średniej i wysokiej półki. Jednocześnie cały czas problemem jest produkcja zarówno pamięci DRAM, jak i samych układów GPU. Koszty cały czas rosną, a ceny przez długi czas stały w miejscu.

Zobacz także: Karty graficzne miały tanieć, ale będą tylko drożeć. Dlaczego?

Podwyżki mają dotyczyć modeli takich producentów jak: Asus, Gigabyte czy też MSI, czyli tych najpopularniejszych. Wszystkie te firmy są zdania, że podwyżka będzie miała niewielki wpływ na zainteresowanie ze strony górników, ale może negatywnie wpłynąć na popyt ze strony graczy. Dlatego też spodziewają się na początku słabszej sprzedaży pod względem liczbowym, ale jednocześnie wyższych przychodów.

Źródło: DigiTimes

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię