Strona głównaWiadomościHardwareX-Kom nie realizuje zamówień na karty graficzne z przed roku

X-Kom nie realizuje zamówień na karty graficzne z przed roku

Firma X-Kom to jeden czołowych sklepów z elektroniką w Polsce, dlatego wydawać by się mogło, że decydując się na zakup towarów u tak dużego sprzedawcy nic złego nie może nam się przytrafić. Niestety okazuje się, że nawet największym zdarzają się wpadki.

Premiera kart graficznych Nvidia Ampere w zeszłym roku była nad wyraz burzliwa. Zaczynając od bardzo ograniczonej dostępności, a kończąc na drastycznym podnoszeniu cen za te karty graficzne. Lecz jeśli miało się odrobinę szczęścia można było załapać się na przedsprzedaż lub po prostu kupić w sklepie. Oczywiście w tamtym czasie prawie żaden sklep nie dysponował wspomnianymi kartami na swoich półkach, raczej było to zbieranie zamówień i liczenie na to, że karty pojawią się szybko.

Niestety z perspektywy czasu wiemy, że karty pojawiały się bardzo powoli, a ich cena cały czas rosła, w międzyczasie NVIDIA, zaczęła wprowadzać modele o obniżonej wydajności w kopaniu kryptowalut LHR (low hash rate). W przypadku osoby, która podzieliła się swoimi doświadczeniami ze sklepem X-Kom, wiemy, że złożyła ona swoje zamówienie na Asus GeForce RTX 3070 Dual jeszcze w pierwszej połowie listopada 2020, i cierpliwie oczekiwała na realizację swojego zamówienia. Kolejki były ogromne firma X-Kom dobrze komunikowała, co się dzieje z naszym zamówieniem i można wręcz powiedzieć, że z całego zamieszania wychodziła z tarczą.

Po fazie dobrej komunikacji i próbie realizacji zamówień fair play, ku zaskoczeniu kupujących, narracja giganta zaczęła się zmieniać. Stało się to w momencie wprowadzenia modeli LHR przez Nvidię.

Firma zaczęła wysyłać do swoich klientów maila z zapytaniami o wymianę swoich modeli bez limitu kopania kryptowalut na modele z tym limitem, ponieważ producenci przestali produkować modele bez limitu. Dla gracza taka różnica nic nie zmienia, nadal otrzymuje kartę graficzną, która jest bardzo wydajna w grach. Gorzej przedstawia się sytuacja dla kogoś jak kupił tę kartę do kopania kryptowalut, ale wracając do sedna sprawy. W kolejnym mailu klienci zaczęli dowiadywać się, że wymiana karty nie będzie jeden do jednego tzn. że nie dostaniemy RTX 3070 LHR, jeśli zamówiliśmy model RTX 3070, tylko firma proponuje nam RTX 3060 LHR.

„Jeśli chcesz zamiany na kartę z LHR ( dop. redakcja domyślnie RTX 3070). Zaproponujemy zmianę zamówienia na inna kartę lub kartę RTX 3060 LHR (Lite Hash Rate). Jej wydajność jest dokładnie taka sama, jak poprzedniczki. Uruchomisz na niej wymagające gry i programy, których używasz do pracy. W karcie LHR została jednak zredukowana o połowę wydajność kopania kryptowaluty.”

Takie postawienie sprawy jest najzwyczajniej w świecie kłamstwem, ponieważ RTX 3060 jest wyraźnie mniej wydajny od RTX 3070, który pozwala na dużo bardziej komfortową rozgrywkę, niż zaproponowany RTX 3060. Naszym zdaniem nikt nie powinien godzić się na takie rozwiązanie, ponieważ szkodzi ono konsumentowi.

Zamiana RTX 3070 na RTX 3060 brzmi jak nieśmieszny żart / Foto: Instalki.pl

Pod tym linkiem możecie przeczytać oryginalny post redaktora z portalu instalki.pl, którego właśnie dotyczy ta sytuacja.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię