Strona głównaWiadomościXayoo zbanowany na Twitchu. Za co?

Xayoo zbanowany na Twitchu. Za co?

Marcin ‘Xayoo’ Majkut to w tym momencie jeden z najpopularniejszych streamerów w Polsce. Swoje transmisje prowadzi za pośrednictwem Twitcha. Jednak w najbliższym czasie będzie musiał zrobić sobie małą przerwę, bowiem dostała bana. 

Początkowo nawet sam Xayoo nie wiedział, za co dokładnie dostał bana i na jaki czas. Napisał o tym na swojej grupie na Facebooku “Przystojniaki Marcina” (pisownia oryginalna): 

– Dostałem bana na Twitchu bez żadnej wiadomości od Astera, bez konkretnego emaila. Jest napisane tylko “nienawiste zachowanie”, bez podanego konkretnego powodu i przykładu i nie ma nawet napisane na ile to banicja. Ciekawa sprawa. Czekam na jakieś wyjaśnionko – skomentował sprawę Xayoo. 

Sprawa bardzo szybko się wyjaśniła. Okazało się, że Marcin otrzymał bana na 72 godziny. Za co? Gdy był w toalecie jeden z jego widzów wysłał donejta o wartości 2,03 dolarów, w którym zawarł obraźliwą wiadomość. Używał w nim słowa na “n” uznawanego za obraźliwe wśród osób czarnoskórych w połączeniu z imieniem niemieckiego zbrodniarza wojennego, czyli Hitlerem. 

Xayoo skomentował to z charakterystyczną dla siebie ironią: 

– Przepraszam wszystkich, których to uraziło. Całą siedzibę Twitch w San Francisco, wszystkich 500 widzów Wozzo, którzy po pół roku nagle zgodnie go opuścili i resztę poprawnych streamerów, którzy nigdy w życiu nie zrobili nic złego, a ich maximum nonszalancji to sprośne żarty o indykach. Co mam do powiedzenia? Żart. Pomyłka. Absurd. Cieszę się, że moja platforma na której pracuję jako największy ich ruch daje mi szansę rozwijania się dalej i wspiera mnie całym sercem – napisał Xayoo. 

Wśród oburzonych widzów powstał już nawet hashtag, za pomocą którego wspierają ulubionego streamera #muremzaxayoo. 

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię