Strona głównaKonsoleXbox Cloud Gaming trafi na konsole - także na past-geny

Xbox Cloud Gaming trafi na konsole – także na past-geny

Microsoft nie raz podkreślał, że podstawą ich modelu biznesowego nie jest sprzedaż konsol, a gier i Game Passa. Nowe informacje o Xbox Cloud Gaming tylko to podkreślają.

Do tej pory Xbox Cloud Gaming był reklamowany jako sposób na granie w gry z Xboxa na komputerach i telefonach komórkowych. Teraz następuje zwrot o 180 stopni – usługa grania w chmurze pojawi się też na… konsolach. Tym samym nawet posiadacze starszych Xboxów (m.in. wypuszczonego 8 lat temu Xboxa One) będą mogli zapoznać się z grami stworzonymi stricte dla next-genów.

Xbox Game Pass Ultimate

O ile możliwość uruchomienia gier z Xboxa Series X na Xbox One wydaje się być całkiem ciekawym, a jednocześnie dość oczywistym pomysłem, to możecie zadawać sobie pytanie – po co usługa grania w chmurze na Xbox Series X, skoro można po prostu zainstalować grę bezpośrednio na konsoli. Owszem, można, ale korzystając z Xbox Cloud Gaming omijamy proces pobierania i instalacji gier na dysku konsoli, który bywa czasochłonny, a i z miejscem w konsoli różnie bywa. Można to też potraktować jako swego rodzaju demo gry, jeśli chcemy się upewnić, czy dany tytuł wart jest pobrania. Należy jedynie pamiętać, że nie wszystkie gry znajdujące się w bibliotece Xbox Game Pass automatycznie będą dostępne z poziomu chmury.

Zobacz: Xbox Cloud Gaming jest dostępny dla wszystkich posiadaczy Game Pass Ultimate

Nowy sposób korzystania z Xbox Cloud Gaming pojawi się pod koniec roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię