Strona głównaWiadomościHardwareXbox Scarlett – Microsoft zapowiedział konsolę nowej generacji!

Xbox Scarlett – Microsoft zapowiedział konsolę nowej generacji!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w trakcie targów E3 2019 Microsoft zaprezentował konsolę nowej generacji. Poznajcie Xbox Scarlett.

Nowy Xbox to, obok premiery Cyberpunk 2077, zdecydowanie najważniejsza informacja z konferencji Microsoftu na E3 2019. Amerykanie pokazali urządzenie, którym będą nas kusić przez najbliższe lata, i które ma podjąć walkę z PlayStation 5. Kto wyjdzie z niej zwycięsko? Na ten moment trudno wyrokować, bo wciąż wiemy niewiele, ale po dzisiejszym wieczorze jesteśmy jednak bogatsi o nowe informacje.

Xbox Scarlett – tak nazywa się konsola nowej generacji Microsoftu. Pod względem technologicznym oferuje ona dokładnie to, czego można było się spodziewać – procesor AMD Zen 2, karta graficzna AMD Navi, szybki dysk SSD, który pełni rolę pamięci podręcznej, pamięci GDDR6, obsługa rozdzielczości 8K i 120 klatek na sekundę. Czyli generalnie wszystko to samo, co mogliśmy usłyszeć już przy okazji informacji przekazywanych przez Sony na temat PlayStation 5. W skrócie – Xbox Scarlett jest 4-krotnie mocniejszy od Xbox One X!

Ale co jest najważniejsze? Oczywiście, że data premiery! Ta została zapowiedziana na święta 2020 roku! Prawdopodobnie będzie to grudzień 2020, tuż przez Bożym Narodzeniem. To oznacza, że już za mniej więcej 18 miesięcy Xbox Scarlett zadebiutuje na sklepowych półkach. No dobrze, a co z ceną? Tej póki co jeszcze nie znamy. No to co z grami? Tutaj Microsoft już nieco zdradził. Jedną z pierwszych produkcji na Project Scarlett będzie Halo: Infinite. Na trailerze gra wygląda zachęcająco, ale trudno powiedzieć o niej coś więcej. Póki co nie za bardzo widać w niej kolejną generację.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię