Strona głównaKonsoleXbox Series S - o ile szybciej ładują się na nim gry...

Xbox Series S – o ile szybciej ładują się na nim gry w porównaniu do One S?

Nowy next-gen MS – Xbox Series S – wywołał sporo dyskusji. Rożnica pomiędzy nim a One S została pokazana na przykładzie ładowania gier.

Kiedy Microsoft oficjalnie ogłosił, że na rynku pojawi się nie jedna, a dwie nowe konsole, pojawiły się głosy wyrażające obawy o sens takiego podejścia. Niektórzy gracze oraz deweloperzy stwierdzili, że słabszy next-gen Microsoftu będzie “hamował postęp”, a tworzenie gier na nową generację konsol będzie trudniejsze. Trzeba będzie bowiem uwzględniać wymagania nie jednego, a dwóch systemów.

Microsoft jasno dał do zrozumienia, że w przypadku Xboxa Series S nie ma się czego bać. Konsola w dalszym ciągu jest wzmocnieniem w porównaniu chociażby do One S. Widać to chociażby na przykładzie czasów ładowania gier. Na kanale Microsoftu na Youtube pojawił się film, który pokazuje róznice pomiędzy obiema konsolami w tym aspekcie.

Okazuje się, że już sam dysk SSD w Xbox Series S robi gigantyczną różnicę – zaprezentowane na filmie The Outer Worlds na starszej konsoli ładuje się ponad 50 sekund, natomiast na next-genie jest to zaledwie 10 sekund. Pamiętacie jak bardzo długo trzeba było czekać na załadowanie się od nowa mapy w Wiedźminie 3? No właśnie…

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię