Strona głównaKonsoleXbox Series S – kolejny dowód na istnienie konsoli

Xbox Series S – kolejny dowód na istnienie konsoli

Chociaż plotki na temat Xbox Series S krążą już od dłuższego czasu, to Microsoft wciąż ociąga się z oficjalną zapowiedzią tańszej konsoli nowej generacji. Tymczasem właśnie dostaliśmy kolejny dowód, który potwierdza istnienie „S-ki”.

Istnienie Xbox Series S jest niemal pewne. Konsola pojawiła się w oficjalnych dokumentach Microsoftu. Dostaliśmy wiele dowodów na jej istnienie i jeszcze więcej niepotwierdzonych plotek oraz pogłosek. Pomimo tego wciąż nie możemy mieć 100-procentowej pewności, że rzeczywiście trafi do sprzedaży. Wszystko przez Microsoft, który ociąga się z oficjalną zapowiedzią. Nawet pomimo kolejnego już dowodu na istnienie urządzenia.

Xbox Series X - wnętrze

Xbox Series S potwierdzony?

Tym razem źródłem informacji jest Chris Lee – szef studia 343 Industries, które tworzy Halo Infinite. W trakcie niedawnej sesji Q&A (pytań i odpowiedzi) został on zapytany, jakie są różnice w grze między Xbox One oraz Xbox Series X. Odpowiedź była dość niespodziewana. Wyznał on, że gra została tak zaprojektowana, aby działać poprawnie na wszystkich urządzeniach z rodziny Xbox Scarlett. Jeśli nie wiecie, to Scarlett jest kodową nazwą nowej generacji konsol Microsoftu i użycie takiego sformułowania w kontekście Xboxa One jest błędne. A skoro powiedział o urządzeniach, to prawdopodobnie chodzi właśnie o Xbox Series S.

Nie jest to pierwszy raz, gdy słyszymy o Xbox Series S. Nie tak dawno kodowa nazwa konsoli (Lockhart) pojawiła się w oficjalnych dokumentach Microsoftu, które skierowane są do twórców gier. W nich firma przestrzega o istnieniu dwóch profili dla konsoli, zwracają uwagę twórców na konieczność optymalizacji zarówno pod mocniejszego, jak i słabszego Xboxa. W takiej sytuacji nie może być mowy o pomyłce. Istnienie konsoli jest praktycznie pewne. Pytanie brzmi – kiedy zostanie oficjalnie zapowiedziana?

Najlepsze gry na Xbox One

Scarlett, Anaconda i Lockhart, czyli co?

Jeśli gubicie się we wszystkich nazwach kodowych Xboxa, to spieszę z wyjaśnieniami. Scarlett to określenie używane w kontekście wszystkich konsol nowej generacji. Anaconda zarezerwowana jest dla konkretnego modelu, w tym przypadku mocniejszego Xbox Series X. Z kolei Lockhart to prawdopodobnie właśnie tańszy i słabszy model „S”.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię