Advertisement
Strona głównaKonsoleXbox Series S pojawił się w oficjalnych dokumentach Microsoftu

Xbox Series S pojawił się w oficjalnych dokumentach Microsoftu

Xbox Series S, czyli prawdopodobnie słabsza wersja konsoli Microsoftu, pojawiła się w dokumentach amerykańskiej firmy. Co więcej, niektórzy deweloperzy rozpoczęli już proces optymalizacji gier.

Xbox Series S, znany również pod kodową nazwą Lockhart, to słabsza wersja konsoli nowej generacji. Plotki na jej temat pojawiały się już od wielu miesięcy i chociaż nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, to mamy niemal 100-procentową pewność, że powstaje. Dlaczego? Ponieważ wzmianka o urządzeniu pojawiła się w oficjalnych dokumentach amerykańskiej firmy.

W dokumencie o nazwie Microsoft Game Development Kit, który jest poradnikiem dla deweloperów produkujących gry na konsole Xbox, pojawiła się informacja o dwóch profilach na konsole nowej generacji. Pierwszym jest Anaconda i dotyczy on Xbox Series X. Drugi to Lockhart, czyli  właśnie Xbox Series S, o którym plotki krążą od wielu miesięcy. Prawdopodobnie w ten sposób Microsoft zwraca uwagę twórców gier na konieczność optymalizacji ich tytułów zarówno pod mocniejszą, jak i słabszą wersję nowego Xboxa.

Xbox Series S, czyli co?

Według najnowszych plotek Xbox Series S (Lockhart) będzie pozbawiony napędu Blu-ray, więc zagrany na nim tylko w gry w wersji cyfrowej. Poza tym będzie miał obliczeniową na poziomie 4 TFlops. W ten sposób zaoferuje rozgrywkę maksymalnie w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Dla porównania Xbox Series X (Anaconda) ma moc ponad 12 TFlops, czyli aż trzykrotnie wyższą. Czy zatem w przypadku słabszego modelu nadal możemy mówić o nowej generacji? Według plotek – tak. Konsola skorzysta z wielu nowych funkcji i podzespołów, w tym mocnego procesora i szybkiego dysku SSD. W ten sposób będzie dużo bardziej atrakcyjnym urządzeniem niż Xbox One i prawdziwym „next-genem”.

Xbox Series X - wnętrze

Redakcja WindowsCentral postanowiła sprawdzić te informacje i udało im się potwierdzić, że niektórzy deweloperzy już rozpoczęli proces optymalizacji swoich gier pod „Lockhart”. Konsola prawdopodobnie zostanie zapowiedziana w trakcie lipcowej prezentacji gier Xbox Game Studios. Z oczywistych względów będzie to urządzenie sporo tańsze od pełnoprawnego Xbox Series X, więc jest szansa, że na tym samym wydarzeniu poznamy ceny obu wariantów konsoli.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię