Strona głównaKonsoleXbox Series S – skąd wzięła się kodowa nazwa konsoli

Xbox Series S – skąd wzięła się kodowa nazwa konsoli

Niedawno ogłoszona konsola Xbox Series X nosiła projektowo określana jako Lockshart. Aaron Greenberg wyjaśnił skąd wzięła się kodowa nazwa i co oznacza.

Aaron Greenberg, dyrektor generalny marketingu Xbox Games wyjaśnił dlaczego Xbos Series S był nazwany Lockhart. Sama nazwa pochodzi od miasta w Teksasie.

Często używamy nazw miast jako kryptonimów, w tym przypadku chodzi o miasto Lockhart w Teksasie. Jest ono znane jako małe miasto z wielkim sercem.

Nazwa konsoli wydaje się być dopasowana, biorąc pod uwagę, możliwości tańszego modelu konsoli. W porównaniu do większego Xbox Series X, który ma pionową konstrukcję, całkowicie cyfrowy Series S jest o 60% mniejszy. Wersja S nie wspiera 4K i nie jest wyposażona w czytnik optyczny, jednak wykonana jest również w technologii nowej generacji.

Co ciekawe, nazwa kodowa Xbox Edinburgh pojawiła się ostatnio w Microsoft Game Development Kit i bibliotekach systemu operacyjnego Windows. Początkowym kryptonimem Series X była Anaconda. Nie wiadomo sąd się to wzięło skoro Greenberg mówił o miastach.

Zobacz: Immortals Fenyx Rising zwiastun premierowy

Kryptonimy mają za zadanie utrzymać w tajemnicy prace nad nowymi urządzeniami i grami. Miło jednak wiedzieć, że nazwy te nie zawsze są przypadkowe.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię