Strona głównaKonsoleControl – gracze przypadkowo dostali wersję Ultimate Edition

Control – gracze przypadkowo dostali wersję Ultimate Edition

Stało się coś, czego nie przewidział nawet deweloper gry. Gracze, którzy zakupili Control w wersji Deluxe dostali aktualizację do Ultimate Edition.

Gracze posiadający Control w wersji Deluxe Edition zauważyli, że na ich kontach PlayStation Network pojawiła się wersja Ultimate. Po odwiedzeniu strony Ultimate Edition w PS Store przywitał ich przycisk pobierania zamiast standardowego przycisku zakupu. Podobna sytuacja spotkała również graczy z podstawową wersją gry i wykupioną przepustką sezonową.

Zobacz: Prince of Persia The Sands of Time – remake oficjalnie potwierdzony!

Żaden z graczy w rzeczywistości nie kupił wersji Ultimate, ale wszyscy zakładali, że wydawca 505 Games przyznało im dostęp ma podstawie tego co już posiadają. Wygląda na to, że sytuacja dotyczyła tylko PS Store i tylko kilku regionów. Niestety był to błąd, który został naprawiony. Po tym zabiegu przywrócono przycisk zakupu zamiast pobierania. Nadzieja na darmową aktualizację została zmiażdżona.

Błąd czy nie, pozostaje lekki niesmak, co do działania 505 Games, które za wszelką cenę chciało wyjaśnić sprawę i zabrało dostęp do gry. Z drugiej strony pozostawienie wersji Ultimate byłoby nie fair w stosunku do graczy, którzy zakupili ją wcześniej. Kolejna kwestia to to, że 505 Games kłamało w kwestii braku możliwości aktualizacji gry do wersji Ultimate. Ta z kolei jako jedyna daje możliwość aktualizacji gry do wersji przygotowanej na konsole nowej generacji.

Zobacz: The Division 2 – darmowa aktualizacja The Summit

Obecni właściciele, nawet jeżeli mają już grę to będą musieli kupić ją jeszcze raz w wersji Ultimate, żeby móc zagrać na PS5 i Xbox Series X oraz S. Słaba zagrywka.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię