Strona głównaKonsoleXbox Series X – gry ze wsparciem Dolby Vision

Xbox Series X – gry ze wsparciem Dolby Vision

Na konsole Xbox Series X oraz S zmierza aktualizacja, która wprowadzi obsługę Dolby Vision. Dzięki temu gry będą wyglądały zdecydowanie lepiej.

Uruchomienie Dolby Vision nie będzie wymagało ingerencji w konsole od strony sprzętowej, wystarczy aktualizacja oprogramowania. Jeszcze przed premierą Microsoft zapowiadał, że nowa konsola będzie wspierała technologie Dolby Atmos oraz Dolby Digital. I wygląda na to, że druga technologia powoli wchodzi na salony.

Testerzy oprogramowania Microsoftu donoszą, że firma zaczęła odblokowywać dostęp do Dolby Digital. Potwierdził to choćby Guy Welch dyrektor ds. marketingu w Xbox. Niedługo potem Microsoft przesłał oświadczenie do redakcji Forbesa.

Tak jak ogłosiliśmy w zeszłym roku, cieszymy się, że w 2021 roku wprowadzimy obsługę Dolby Vision do gier na naszych nowych konsolach Xbox. Obecnie funkcja jest w fazie testów, wkrótce będziemy mieć więcej informacji na temat harmonogramu dostępności, a także funkcjonalności.

Co w zasadzie daje Dolby Vision?

Dolby Vision to standard, który wyróżniają dynamiczne metadane, dla przykładu statyczne metadane występują w standardzie HDR10. Jaka różnica? Przede wszystkim bardziej realistyczne efekty wizualne, większa jasność, głębsza czerń i bardziej ożywione kolory niż w przypadku właśnie HDR10.

Zobacz:Sony pokazało kontroler do nowego hełmu VR

Smutna wiadomość jest taka, że poza aktualizacją oprogramowania konsoli będzie potrzebny jeszcze TV obsługujący Dolby Vision.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię