Strona głównaKonsoleKontroler Xbox Series X z regulowanymi gałkami analogowymi?

Kontroler Xbox Series X z regulowanymi gałkami analogowymi?

Microsoft zaprezentował już oficjalnie konsolę Xbox Series X. Nie oznacza to jednak, że nie ma ona przed nami już żadnych tajemnic. Wciąż nie wiemy wiele rzeczy na temat nadchodzącego urządzenia, ale jeden z patentów ujawnia ciekawe informacje na temat kontrolerów.

Nowy patent został opublikowany w lutym 2020 roku. Dotyczy on ulepszeń kontrolerów Xbox. Na tej podstawie możemy domniemywać, że nowe modele będą wykorzystywane w konsoli Xbox Series X, która zadebiutuje pod koniec tego roku.

Usprawnienia dotyczą przede wszystkim możliwości regulowania poszczególnych elementów kontrolera. Dla przykładu użytkownicy mają różne preferencje jeśli chodzi o opór stawiany przez gałki analogowe. Nowy pad ma pozwalać na ustawienie tego parametru według własnych upodobań. Dokument szczegółowo opisuje, jak miałby działać cały system.

Xbox Series X kontroler

Dla porównania wiemy, że kontrolery PlayStation 5 będą miały regulowane triggery, które również pozwolą na ustawienie stopnia stawianego przez nie oporu. Oprócz tego DualShock 5 ma być wyposażony w wibracje haptyczne.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię