Strona głównaKonsoleXbox Series X i PlayStation 5 wrócą do sklepów dopiero w 2....

Xbox Series X i PlayStation 5 wrócą do sklepów dopiero w 2. połowie roku

Chcecie kupić next-gena, ale spóźniliście się na pierwsze dostawy? Mamy złą wiadomość – Xbox Series X i PlayStation 5 mogą nieprędko wrócić na sklepowe półki.

AMD podzieliło się swoim raportem finansowym, z którego wynika kilka informacji. Niektóre są dobre, inne – fatalne, szczególnie z punktu widzenia przeciętnego gracza. Z jednej strony firma może się pochwalić rekordowymi dochodami. Wszystko to oczywiście zasługa nowych konsol – zarówno PS5 jak i Xbox Series X oparte są o układy AMD – jak również niedawno wypuszczonych kart graficznych i procesorów.

Xbox Series X SoC

Niestety, ten medal ma też drugą stronę. Firma aktualnie nie jest w stanie sprostać zapotrzebowaniu na komponenty do produkcji next-genów Sony i Microsoftu. Problem dotknie też rynku PC, ale to konsole ucierpią najbardziej. Co więcej, mają się utrzymać nawet do drugiej połowy 2021 roku.

Zobacz: Znamy dostępność procesorów AMD w pierwszym kwartale 2021

AMD dopiero przygotowuje się do uruchomienia nowych linii produkcyjnych – kiedy to się stanie, sytuacja na rynku konsol powinna stopniowo wracać do normy. A do tego momentu, pozostaje Wam chyba jedynie polowanie na konsole z drugiej ręki lub nieopłacone zwroty w sklepach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię